Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

„Tiek visoje Europoje, tiek ir Lietuvoje ugdymo turinys, ypač kai kalbame apie ankstyvąjį amžių yra sukonstruotas remiantis integruoto ugdymo pagrindu. Šiandien mūsų šalyje pasirinkta integruoto ugdymo forma veikia labiau kaip siekis sudominti, retais atvejais toks mokymosi būdas organizuojamas visos bendruomenės, o ne pavienių mokytojų iniciatyva. Pradinio ir pagrindinio ugdymo lygmenyse ši praktika yra paremta gerosiomis užsienio šalių patirtimis, tačiau jos pritaikymas išlieka gana fragmentuotas, trūksta sistemingumo ir integralumo“, – pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Švietimo akademijos profesorė Daiva Jakavonytė-Staškuvienė.

Nuolat nuosekliai domiuosi politinėmis aktualijomis, naujienomis. Toks aktyvus įsitraukimas man sukelia įvairių emocijų. Liūdna, kai politikų sprendimai priimami visuomenės nenaudai. Bet yra ir labai pozityvių postūmių.

Spalio mėnesį pasauliui minint psichikos sveikatos dieną, Europa vėl fiksuoja naujus Covid-19 šuorus. Pandemijos akivaizdoje psichinė gyventojų savijauta tampa dar svarbesnė nei įprastai: mūsų streso, nerimo ir emocinio pervargimo lygis šiuo metu yra gerokai išaugęs. Tyrimai rodo, kad darbuotojai nemažai atsakymų tikisi gauti iš savo darbdavių. Kokių atsakomybių ir psichikos sveikatos palaikymo priemonių turėtų imtis organizacijos?

Agresija, nukreipta prieš Lietuvos lenkus, įgauna pavojingą dimensiją, keliančią grėsmę visuomenės saugumui, o dar blogiau – lenkų gyvybei ir sveikatai. Prieš keletą dienų vienoje didžiausių Lietuvos žiniasklaidos priemonių – „Delfi TV“ laidoje „Pokalbis su Daiva Žeimytė-Bilienė” – laidos svečias, buvęs Seimo pirmininkas (!) Arūnas Valinskas kvietė fiziškai susidoroti su Lietuvos lenkais, remiančiais Lietuvos lenkų rinkimų akciją-Krikščioniškų šeimų sąjungą. Kalbant apie lenkus ir jų lyderį Valdemarą Tomaševskį, nuskambėjo skandalingi ir neapykantos pilni žodžiai: „Tokius reikėtų šaudyt, šiaip jau, po vieną į metus, pradėt nuo jo“. Tai yra pavojingi žodžiai, kurie negali būti palikti be atitinkamos reakcijos.

Šiandien „Excel“ skaičiuoklė yra tik viena iš daugelio kompiuterio programų. Taip, ji gyvybiškai svarbi finansų, apskaitos, pardavimų ir daugelio kitų sričių darbuotojams. Visgi daug žmonių ja nesinaudoja arba įsijungia vos kelis kartus per mėnesį. Bet buvo laikas, kai būtent dėl skaičiuoklių augo kompiuterių pardavimai, o tarp jų kūrėjų vyko arši konkurencinė kova.

Dėl popandeminiame pasaulyje atsiradusio neapibrėžtumo verslininkams dar svarbiau tapo pasitikrinti, ar būsimas jų verslo partneris yra patikimas. Teisininkų teigimu, nuo šiol būtina ne tik išsinagrinėti visas informacines sistemas bei teisinę bazę, bet ir atsižvelgti į tai, kokią įtaką galimam verslo partneriui padarė COVID-19, rašoma pranešime spaudai.

Prieš 8 metus Meksika pateko į Gineso rekordų knygą, šalies žmonėms nemokamai išdalinusi beveik 23 mln. taupių elektros lempučių. Jos apšvietė daugiau kaip 5,5 mln. namų ūkių, elektros sąskaitas sumažindamos apie 18 proc. ir atmosferą kasmet apsaugodamos nuo išmetamo 1,4 mln. tonų anglies dvideginio.

Dveji pedagoginės karjeros metai. Trys mokyklos. Tokia mano patirtis. Vyresnio amžiaus pažįstami klausia: kodėl taip dažnai keiti darbus? Prunkšteliu. Žurnaliste dirbu jau dešimtmetį, mano karjera portale l24.lt driekiasi nuo pat 2013 metų. O mokytojavimas – tai tik priedas, duoklė vaikams, visuomenei.

Puslapis 1 iš 76
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24