Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

Pasakymas „gyvenimas yra š...“ populiarus tarp silpnavalių žmonių, kurie turi bene viską susikurti norimam gyvenimui, bet paprasčiausiai tingi ir ieško pateisinimo savo pasyvumui bei nori nusimesti atsakomybę dėl savo rigidiško (nelankstaus) mąstymo.

Šių metų birželio mėnesį į Lietuvą atvyko 2153 žmonių daugiau nei išvyko iš šalies. Tai tapo rekordu nuo pat Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo, tačiau jis, tikėtina, ilgai nesilaikys ir bus pagerintas dar ne kartą. Jau tris mėnesius iš eilės gyventojų skaičius šalyje auga, ir istorijos apie paskutinį Lietuvos pilietį, kuris oro uoste turėtų užgesinti šviesą, grimzta į užmarštį. Kodėl Lietuvos piliečiai grįžta, ar tikrai Lietuvoje gyvenimas taip sparčiai gerėja?

Nereikia uždirbti krūvos pinigų, kad pasijustum turtingu. Nes būti ir jausti – visai kas kita. Aš nesu ekonomistė ar verslininkė, kad papasakočiau Jums apie būdus, kaip susikrauti milijonus. To ir nereikia. Kam vergauti pinigams? Kur kas svarbiau atrasti tam tikrus metodus, kurie padeda gyventi taip, tarsi būtumėte kur kas turtingesni, nei esate.

Neseniai išgyventas karantinas labai stipriai pakeitė visuomenę. Nors paprastai žmonėms būdingas dvilypumas, tačiau po neeilinių išgyvenimų aiškiai dominuoti ima tik viena asmenybės pusė.

Moralė ir teisė. Kas svarbiau? Kas gimė pirmiau? Kas yra pagrindas: teisė yra pagrindas moralei ar moralė yra pagrindas teisei?

Spėlioti, kas bus mokyklose rudenį, yra beveik tas pats, kas burti iš kavos tirščių, bet aš užtikrintai sakau: bus gerai. Nors ne visais atvejais. Jei nepamiršime to, ką išmokome dabar ir per vasarą dar padirbėsime papildomai, laimėsime labai daug. Visada buvau nuotolinio mokymo(si) sistemos kūrimo šalininkė, o dabar pagaliau reikalai pasistūmėjo į priekį.

Lietuvoje pastebima išskirtinė tendencija – žmonės mūsų šalyje gyvena itin skurdžiai, o bankai čia kraunasi didžiausią pelną. Vadinasi, visuomenė lieja prakaitą, kad tik kaip nors išgyventų, o komerciniai bankai vis didina paslaugų įkainius ir atima sunkiai žmonių uždirbtus pinigus.

Nuėję į restoraną ir gavę bjaurų patiekalą; iš grožio salono išėję keistai žaliais plaukais; valandų valandas laukę užsakymo; nesusikalbėję su parduotuvės konsultantu; pernakvoję neišvalytame viešbučio kambaryje...

Neįmanoma nuneigti, kad Europą iš esmės kūrė, augino ir rėmė pirmiausia religinis pamatas – katalikybė. Europos samprata be tikėjimo net neegzistuoja. Dauguma europiečių save įvardija katalikais ir visu metapolitiniu bei, svarbiausia, dvasiniu lygmeniu Europa yra sumodeliuota katalikų bažnyčios.

Puslapis 1 iš 73
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24