Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

Mano manymu, nė kalbos negali būti apie mokyklos lankymą nuo 6 metų. O kam laukti tiek ilgai? Vaiko asmenybė susiformuoja jau iki trejų, be to, tokių metų vaikas seniausiai moka sėdėti ir vaikščioti, o ko daugiau ir reikia mokykloje?

Dažnam Lietuvoje akis bado valstybinio sektoriaus neefektyvumas ir reguliavimo kokybė, kurią Pasaulio ekonomikos forumas prilygina Afrikos valstybėms. Stebėtojai pastebi sistemiškumo ir ilgalaikio planavimo, būdingo protestantiškoms kultūroms, stoką, ad hoc skubių sprendimų vyravimą, nepakankamas investicijas į valstybės piliečių švietimą, sveikatą ar socialinę rūpybą. Daug kam užkliūna demokratinės kultūros stoka ir silpna pilietinė visuomenė. Pastebimos nepradėtos savivaldos reformos.

Po ilgų grumtynių ir sudėtingų peripetijų pagaliau baigtas tautos patriarcho Jono Basanavičiaus (taip pat žinomo kaip Ivan Basanovič) paminklo, turinčio atsirasti automobilių stovėjimo aikštelėje priešais Vilniaus filharmoniją, konkursas.

Dabar, kai vis kalbama, ką galėtume padaryti dėl vaikų gerovės, aš priminsiu svarbiausia – mes galime tiesiog jų neturėti. Taip, nesusilaukti, neplanuoti ir pasirinkti gyventi be atžalų.

Gražios kalbos

2017-01-27, 12:40

Dukart buvęs premjeru Andrius Kubilius patiria intelektinį katarsį ir turbūt šiek tiek gėdijasi. Jam gėda dėl buvusio „premjeravimo“. Neseniai pripažino faktą, kad kažkada klaidingai manė, jog tautinių mažumų problemos išsispręs pačios (pakaks to, kad išaugs bendra gerovė). Šiandien, kai jis jau nėra valdžioje, taip nemano.

Aš nežinau, kas jūs esate. Emigrantas? Pensininkas? Jaunuolis? Tėvas? Patriotas? Kritikas? O gal žmogus, neatradęs savo tapatybės? Meskime šitas etiketes į šalį. Gana skaidytis, skirstytis, dalytis į grupes. Visa tai trukdo jausti, skatina priešpriešą.

„Įkyrus kaip musė“ – taip Vilniaus krašte iki šiol buvo sakoma apie tuos, kurie mums ypač įkyrėjo, kurie mus erzina kaip rudeninė musė, nenubaidoma niekaip kitaip, tik tragišku taukštelėjimu. Aš manau, kad netrukus šis posakis gali būti veiksmingai pakeistas kitu – „įkyrus kaip konservatorius“.

Jau antras po S. Skvernelio naujosios Vyriausybės aukščiausio rango politikas – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis – pasisakė už tai, kad būtų gerinami santykiai su Lenkija. Tačiau tai darydamas politikas, deja, neišsklaidė mano abejonių, ar yra pakankamai pasiryžęs imtis užduoties, kuri, kaip jis pats pasakė, „gali pajudinti didelį vandenį“.

Po­kal­bis su Šal­či­nin­kų Die­vo Gai­les­tin­gu­mo ben­druo­me­nės pir­mi­nin­ku Ta­deu­šu Ro­ma­nov­skiu.

Pavyko, nepavyko

2016-12-31, 07:08

Po kelių dienų baigsis 2016-ieji. Tradiciškai juos apibendrinkime, pristatydami politikų veiklą, tiek jiems pavykusią, tiek visiškai žlugusią. Žinoma, apžvelgiama veikla autoriaus pasirinkta visiškai laisvai.

Puslapis 1 iš 44
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24