Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

Darbo teisės nuostatos numato skirtingas atostogų rūšis – tam tikriems darbuotojams atostogų trukmė nustatoma ilgesnė, palyginti su įprastos trukmės kasmetinėmis atostogomis. Atsižvelgiant į aplinkybes, darbuotojams gali būti suteikiamos ilgesnės trukmės kasmetinės atostogos, pailgintos atostogos ar papildomos atostogos.

Brangūs broliai ir seserys Kristuje,
šios dienos Evangelija kalba apie Jėzaus stebuklą, išgydymą. Kaip dažnai yra su Šventuoju Raštu, reikia gilintis į Dievo žodžio prasmę, kad galėtume suprasti, ką Jis mums kalba šiandien.

Rūta Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę

Lietuvos banko naujų paskolų statistikos duomenys rodo pirmuosius ženklus, kad sektorius stabilizuojasi. Atsigavę Lietuvos vartotojų lūkesčiai ir gyventojų perkamoji galia, tikėtinas palūkanų mažinimas netolimoje ateityje žada palankesnes sąlygas būsto įsigijimui.

Advokatų kontoros „Marger“ teisininkas, advokato padėjėjas Dainius Kononovas

Liudytojų teismui pateikiama informacija apie jiems žinomas administracinio nusižengimo, baudžiamojoje, civilinėje ar administracinėje byloje nagrinėjamas aplinkybes yra itin svarbi siekiant tinkamai nustatyti tiesą – kiek įmanoma tiksliau atkurti nagrinėjamo praeities įvykio aplinkybes. Dėl šios priežasties įstatymų leidėjas yra nustatęs kiekvieno liudytoju apklausiamo asmens pareigą duoti tik teisingus parodymus ar paaiškinimus apie jam žinomas nagrinėjamai bylai reikšmingas aplinkybes. Tai reiškia, kad liudytojas, duodamas parodymus teisme, padeda teismui įgyvendinti konstitucinę pareigą vykdyti teisingumą.

Eugenijus Šegurovas, „Ignitis“ tvarumo sprendimų vadovas

Apyvartiniai taršos leidimai (ATL) didžiajai daliai visuomenės yra terra incognita – kažkur girdėta, bet realiai niekad nečiupinėta. Ir nekeista – iki šiol jie didžiąja dalimi buvo taikomi daliai didžiųjų įmonių kaip kovos su klimato kaita priemonė. Tačiau žaidimo taisyklės keičiasi – vos po poros metų net ir mažiausi verslai turės jaukintis ir spręsti emisijų mažinimo bei energetinio efektyvumo klausimus. Kitu atveju į jų duris pasibels didesnės sąskaitos už suvartotus energetinius išteklius ir paliktą šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) pėdsaką.

Vaidas Žagūnis, „Citadele“ banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalims

Po nerimo kupinų 2023-ųjų šie metai Lietuvos gamintojams žada būti pastebimai geresni. Stabilizuojantis euro zonos ekonomikai, sumažėjus infliacijai ir pradėjus mažinti palūkanas, atsigavimą pajus Vokietijos ir kitų stambių euro zonos valstybių pramonės sektoriai. Tai yra svarbi žinia smulkaus ir vidutinio verslo tiekėjams Lietuvoje, dirbantiems su stambiomis euro zonos pramonės įmonėmis – antrąjį 2024 metų ketvirtį Lietuvos gamintojai gali tikėtis naujos užsakymų bangos.

Dr. Viktorija Tauraitė, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Ekonomikos ir vadybos fakulteto (EVF) mokslo darbuotoja

Kainų lygis, kariniai ir politiniai neramumai bei asmeninio pobūdžio realijos prisideda prie to, kaip kiekvienas iš mūsų vertina savo pasitenkinimą gyvenimu. O kaip sekasi visai Lietuvai šioje srityje – ar esame gyvenimu patenkinti labiau, nei kiti europiečiai, o gal kaip tik priešingai? Ar jaunimas labiau patenkintas gyvenimu, nei vyresni žmonės? Standartiškai pasitenkinimas gyvenimu gali būti apibrėžiamas kaip žemas (0–4 balai), vidutinis (5–7 balai) ar aukštas (8–10 balų) vertinimo skalėje nuo 0 iki 10 balų. Remiantis šia „Eurostato“ ir Valstybės duomenų agentūros metodika, pažvelkime į Lietuvos gyventojų pasitenkinimo gyvenimu naujausius statistinius duomenis ir vyraujančias tendencijas.

Rūta Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę

Lietuvos vidaus vartojimo rinkai 2023 metų pradžia buvo sudėtinga – ypač komplikuota buvo pirmojo praėjusių metų ketvirčio pabaiga, kai mažmeninės prekybos apimtys Lietuvoje krito 6,5 proc., o ženklus nuosmukis buvo fiksuojamas ir maisto, ir kitų prekių segmentuose. Visgi, metų pabaiga atnešė pozityvių signalų, tad stiprėjant gyventojų perkamajai galiai, mažėjant palūkanų naštai ir augant gyventojų optimizmui, 2024 metais Lietuvos vartojimas galimai pereis iš švelnaus atsigavimo į spartesnio augimo fazę.

Europos Sąjunga didžiuojasi esanti viena turtingiausių, reikšmingiausių ir ekonomiškai labiausiai išsivysčiusių pasaulio erdvių. Dažnai net puikuojasi savo turtais ir išlaidumu, o labiausiai tuo spinduliuoja belgų ir ES klerkų sostinė Briuselis.

Komentuoja viešųjų ryšių agentūros „INK agency“ vyresnysis partneris Kęstutis Gečas bei teisės firmos „Sorainen“ ekspertė, advokatė Lina Aleknaitė-van der Molen

Lietuvoje mažai kalbama apie vieną ryšių su visuomene atšaką – finansų komunikaciją, nors kapitalo teikėjai (akcininkai, bankai) yra labai svarbi interesų grupė verslui. Ir ji darosi vis svarbesnė. Kodėl?

Puslapis 1 iš 104
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24