Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

Ši Vyriausybė dirba jau devynis mėnesius, bet vis nepamiršta priminti, kas nebuvo padaryta buvusio ministrų kabineto. Tai plano, kaip suvaldyti Covid pandemiją, nerado, tai atitinkamų tvarkų ar įstatymų, tai krizių valdymui „instrukcijos“ nepaliko. Norėčiau priminti, kad buvusi Vyriausybė taip pat dirbo krizių sąlygomis prasidėjus pandemijai, karantinui, sienų uždarymui, skubiai organizavusi humanitarinį koridorių Baltarusijos piliečiams (ne į palapines su sauso maisto daviniais). Be to, nedidino savo komandų, bet visų sričių įstatymų projektai, koncepcijos buvo rengiamos ir pristatomos parlamentui.

Daugelis gyventojų taupo nuolat arba bent kartais atsideda dalį pajamų didesniam pirkiniui ar svajonei. Priežasčių turėti sukauptą didesnę pinigų sumą tikrai rastume ne vieną ir ne dvi. Tačiau ar kada pagalvojote, kad taupymo sėkmė gali priklausyti ir nuo taupančio žmogaus charakterio. Susipažinkime su trimis taupančiųjų tipais – kokie jų pranašumai ir silpnybės bei jiems labiausiai tinkantys taupymo metodai.

Šilti vasaros orai ir atlaisvinti apribojimai keliauti bei lankytis įvairiose vietose daugelį paskatino plačiau atverti savo pinigines. Juolab kad praėję metai ir šių pradžia suteikė mažiau progų išleisti pinigus ir padėjo susitaupyti. Vasariškas atsipalaidavimas asmeninių finansų srityje suprantamas, kada gi, jei ne per atostogas galime sau leisti neskaičiuoti kiekvieno euro. Tačiau, artėjant rudeniui, derėtų prisiminti, kodėl pravartu laikytis biudžeto taisyklių ir kaip tai padaryti paprasčiau.

Socialiniuose tinkluose vis dažniau sveikatos priežiūros paslaugas ir jas teikiančias įstaigas reklamuoja nuomonės formuotojai (ang. Influencer). Neretai tokiose reklamose nuomonės formuotojai yra pateikiami kaip tam tikros sveikatos priežiūros įstaigos pacientai, kuriems yra atliekami įvairūs sveikatos tyrimai. Kartais net viešai transliuojama jiems atliekama operacija bei pooperacinis laikotarpis.

Pasaulyje vis dažniau kalbama apie tai, kaip įveikti COVID-19 pandemijos sukeltus neigiamus padarinius ekonomikai. Šių metų pradžioje įvykusio Davoso forumo metu, pasaulio lyderiai atkreipė dėmesį į gyventojų finansinio raštingumo lygio kėlimą – šiuo metu jis itin svarbus ir reikšmingas. Be to, finansinis raštingumas yra vienas iš svarbiausių prioritetų švietimo srityje Europos Sąjungoje (ES). Manoma, kad finansiškai raštingas žmogus – pajėgus priimti racionalius ir tinkamus finansinius sprendimus sau.

Ego – neatskiriama kiekvieno žmogaus dalis, kuri turi tamsiąją ir šviesiąją pusę. Lyderystėje ego gali pasireikšti pernelyg dideliu vadovo pasitikėjimu savo žiniomis, ribų neturinčiomis ambicijomis, arogancija, panieka kitiems bei visišku kritikos nepriėmimu. Nors yra situacijų, kuriose vadovo ego gali tapti jo draugu ir sąjungininku kelionėje verslo sėkmės link, tačiau beribis ego gali tapti geros lyderystės priešu. Tad kaip kontroliuoti savo ego, kad jis, siekiant organizacijos tikslų, taptų pagalba, o ne visa griaunančia ir darbuotojus demotyvuojančia jėga?

Apie tai, kaip ruoštis neįprastiems mokslo metams, rašiau praėjusį rugpjūtį http://l24.lt/lt/nuomones--komentarai/item/347224-atmintine-mokyklai-nuo-siol-teks-elgtis-visiskai-kitaip

Ar šiemet kas nors pasikeitė? Ką daryti dabar?

Tikriausiai kiekvienas paliudys – Lietuvos keliais riedančių elektrinių transporto priemonių jau galima išvysti kiekvieną dieną. Tai patvirtina ir statistika – nepaisant banguotos šių metų pradžios, kai valstybės skiriama parama elektromobiliams buvo sustabdyta, pirmąjį šių metų pusmetį jų užregistruota net 71 proc. daugiau nei tokiu pat metu pernai. Gera žinia ir ta, kad pagal bendrą įregistruotų elektromobilių skaičių, kuris jau viršija 3200, Lietuva jau tvirtai pirmauja Baltijos šalyse. Neabejotina, kad ši tendencija tik stiprės.

Kodėl mes blogai jaučiamės? Kodėl esame nepatenkinti? Nuolatiniai pasiteisinimai. Nėra pakankamai pinigų, kažkas kažką blogo pasakė, blogas oras, liūdna, karantinas, bloga valdžia. Savo negebėjimą susikurti norimą, gerą gyvenimą pateisiname ir pačiais kvailiausiais dalykais. Visiškomis smulkmenomis, kurios tvirto žmogaus tikrai nesustabdytų.

Nors aviacijos sektoriaus laukia nelengvas atsigavimas, tačiau optimizmo nestokojama: keleiviai sparčiai sugrįžta į orlaivius, planuojamos investicijos į infrastruktūrą, tvarumą ir skaitmenizaciją. Tad kokių esminių pokyčių sulauks aviacijos rinka popandeminiu laikotarpiu ir kaip ji prisitaikys prie ilgalaikės COVID-19 realijos?

Puslapis 1 iš 83
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24