Nuomonės – komentarai

Nuomonės – komentarai

Lietuvos savivaldybės skyrė daug dėmesio infrastruktūros gerinimui: kelių sutvarkymui, gatvių apšvietimui, kai pagaliau centrinė valdžia skyrė tam lėšų. Bet matyt dvi savivaldybės Vilniaus rajono ir Trakų rajono per daug gerai ir efektyviai dirbo bei rūpinosi, kad žmonės turėtų gerus kelius, nes atėjęs naujas susiekimo ministras nutarė, kad pinigų skirta per daug ir lengva ranka milijoną nuėmė. Taigi dabar  šioms dviem savivaldybėms, tiesiog reikės išbraukti keliolika gatvių ir sąrašo ir nuspręsti, kurie žmonės toliau važinės duobėtais keliais, o vaikai eis neapšviestomis gatvėmis.

Pastarosiomis dienomis viešojoje erdvėje pasirodė tikrovės neatitinkančios informacijos, susijusios su Visuomeninio Vilniaus krašto lenkų tautybės gyventojų surašymo iniciatyva.

Pandemija daugelį Lietuvos verslų privertė ne tik optimizuoti veiklą, bet ir išryškino dažnai į užkulisius nustumiamą socialinės partnerystės klausimą – tinkamą darbuotojų informavimą apie pokyčius įmonėje bei konsultavimąsi su jais. Teisininkai pastebi, kad darbdavių požiūris į šią procedūrą kaip į formalumą tampa kliūtimi siekiamoms įmonės permainoms.

Atrodo, kad kiekvienais metais socialiniai tinklai kelia vis daugiau problemų. Susirūpinimas dėl duomenų saugumo, neigiamas psichologinis poveikis ir priklausomybė, nesibaigianti neapykantos kalba internetinėje erdvėje...

Lietuvoje nuo šių metų sausio 1 dienos startavo kas dešimtmetį rengiamas visuotinis gyventojų ir būstų surašymas. Tačiau šįkart surašymas kitoks – nebus gyventojus lankančių surašinėtojų, jis pilnai vyks elektroniniu būdu administracinių duomenų pagrindu, naudojant valstybės registrų ir informacinių sistemų duomenis.

Kiek savo telefone turite programėlių, susijusių su sveikata? Tų, kuriose sekate miego režimą, per dieną suvaikščiotų žingsnių skaičių, svorį, suvalgytą maistą ar išmaniojo laikrodžio fiksuojamą širdies ritmą? Neabejoju, kad tokių skaitmeninių sveikatos rodiklių programėlių turite bent kelias. Jos vis labiau įsitvirtina mūsų gyvenimuose ir tenka pripažinti, kad inovacijų reikšmę dar labiau sustiprino pasaulinė pandemija. Tad verta pažvelgti, kaip visa tai galime panaudoti ne tik savistabai.

Pandemija privertė įmones ir organizacijas ieškoti sprendimų, kurie leistų dirbti visiškai naujomis sąlygomis. Taip pat išryškėjo, kaip stipriai įvairiose gyvenimo srityse esame priklausomi nuo informacinių technologijų, kompiuterių tinklo, interneto greitaveikos, IT sistemų saugumo ir patikimumo. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros vedėjas prof. dr. Dalius Mažeika apžvelgia – kokią įtaką pandemija padarė IT sričiai, kokias silpnybes išryškino ir priešingai – kokias galimybes atvėrė ateičiai.

Pandemijos sukeltas ekonominis nuosmukis ir skausmingi įmonių veiklos bei gyventojų mobilumo apribojimai skaudžiai smogė daliai darbuotojų ir paliko jų darbo vietas nežinioje. Tačiau COVID-19 sukelta epidemija turi ir kitą, kiek mažiau pastebimą pusę – spartesnę ateities darbo rinkos transformaciją.

Vienas autoritetingiausių pasaulio verslo leidinių „Forbes“ 2017 m. išplatino informaciją apie tai, kad mūsų planetoje visiškai be tiesioginio fizinio žmogaus darbo sėkmingai užaugintas ir nuimtas pirmasis derlius. Tai leidžia daryti išvadą, kad skaitmenizacijos procesai jau netolimoje ateityje iš esmės pakeis dabartinį ūkininkavimo modelį, bei patvirtina ES ekspertų prognozes, jog žemės ūkio specialistai su aukštuoju išsilavinimu ateityje bus vieni paklausiausių darbo rinkoje.

Siaučiant pandemijai, kalbėjimas apie vestuves atrodo kiek absurdiškas. Atšvęsti su būriu giminių ir draugų neišeis, viską kausto suvaržymai. O ir sausis daugeliui atrodo atšiaurus, gal net niūrus mėnuo – šventės baigėsi, pavasaris dar toli, tad kelti vestuves laikas lyg ir netinkamas.

Puslapis 1 iš 79
 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24