Skelbiama miokardo infarkto savaitė

2011-11-21, 18:44
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Gydytojai kardiologai perspėja, kad širdis ir kraujagyslės neatlaiko streso, netinkamos mitybos, žalingų įpročių, menko fizinio aktyvumo.

Todėl ši klastinga liga kasmet nusineša kelis tūkstančius gyvybių, praneša LTV „Šiandien“.

Pasimatuoti kraujo spaudimą, nusistatyti kūno masės indeksą ir sužinoti cholesterolio kiekį kraujyje – visą tai galima atlikti Lietuvos širdies asociacijos rengiamos   miokardo infarkto savaitės renginiuose.

Medikai perspėja – miokardo infarktas smogia netikėtai, pirmieji simptomai parastai nepastebimi, o dažnas juos   ignoruoja.

„Darbas be poilsio, didelė įtampa, savas verslas, nesklandumai... Jei į vieną vietą susideda nerimas, stresas įtampa rūkymas, netinkama mityba nesubalansuota mityba, aukštas cholesterolis, spaudimas, gyvenimas be atostogų, neigiamos emocijos, tokios kaip pyktis, pavydas“, – vardija Lietuvos širdies asociacijos prezidentė prof. Žaneta Petrulionienė.

Medikai sako, kad pirmosios valandos nuo plintančio skausmo pradžios yra pačios svarbiausios, per kurias galima sumažinti mirties ir invalidumo tikimybę.

„Jei tokio skausmo anksčiau nebuvo krūtinėje, jis lydimas šalto prakaito ir stiprėja fizinio krūvio metu, plinta į kairę ranką, ir jis spaudžiantis – visada reikėtų kreiptis į medikus. Geriau atvykti ir neesant, nei uždelsti“, – teigia Santariškių klinikų direktoriaus pavaduotojas doc. Pranas Šerpetytis.

Skaičiuojama, kad praėjus dvylikai valandų nuo skausmo pradžios ir nesikreipus į medikus, gali būti per vėlu. Lietuvoje kiekvieną dieną miokardo infarktas ištinka apie 20 žmonių, iš jų 3-4 miršta.

Širdies asociacijos duomenimis, Lietuvoje į medikus vien dėl miokardo infarkto kreipiasi per 7 tūkst. žmonių.

Pernai nuo ūmaus ir pakartotinio miokardo infarkto ligoninėse mirė 1275 žmonės. Dar per tūkstantį žmonių staiga mirė namuose.

Giedrius Vitkauskas
LTV „Šiandien“
www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24