Parlamentarai Seimą paliks ne tuščiomis: gaus nuo 2 iki 6 vidutinių mėnesinių algų dydžio išeitines išmokas

2020-10-19, 19:04
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Parlamentarai Seimą paliks ne tuščiomis: gaus nuo 2 iki 6 vidutinių mėnesinių algų dydžio išeitines išmokas © l24 (M.Paliuškevič nuotr.)

Į naujos sudėties Seimą nepatekę parlamentarai gaus išeitines išmokas.

Kaip numato Seimo statutas, Seimo nariui išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

Pasak Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuro vedėjos Justės Radzevičiūtės-Laugalienės, Seimo kanceliarijai iš valstybės biudžeto 2020 m. Seimo narių išeitinėms išmokoms skirta 1 milijonas 505 tūkst. eurų. Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų išeitinėms išmokoms – 644 tūkst. eurų, o Seimo politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų kompensacijoms už nepanaudotas atostogas – 473 tūkst. eurų.

Beje, per pirmąjį rinkimų turą į naują Seimą perrinkti 46 parlamentarai, 34 tautos atstovai į naujos sudėties parlamentą nepateko. Po spalio 25 d. įvyksiančio antrojo rinkimų turo šis skaičius dar gali keistis. Todėl ir tikslus lėšų poreikis paaiškės tik žinant galutinius Seimo rinkimų rezultatus.

Tačiau preliminariai planuojama, kad politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų kompensacijoms už nepanaudotas atostogas reikės gerokai didesnės sumos nei planuota – apie 820 tūkst. eurų.

Kiekvienam Seimo nariui priklausanti išeitinė išmoka skaičiuojama atsižvelgiant į to Seimo nario vidutinį mėnesinį atlyginimą, kurio dydis priklauso nuo užimamų pareigų ir stažo.

„Pavyzdžiui, minimali 2 vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio išeitinė išmoka, išmokama Seimo nariui, kurio tarnybos Lietuvos valstybei stažas yra iki trejų metų, sudarytų 5 063,40 euro (neatskaičius mokesčių). Tokią išmoką gautų Seimo narys, kuris neišdirbo visos kadencijos, pavyzdžiui, buvo išrinktas kadencijos viduryje“, – sako J. Radzevičiūtė-Laugalienė.

Seimo senbuviai, pavyzdžiui, Seimo pirmininko pavaduotojai Gediminas Kirkilas, Irena Degutienė, pretenduoja gauti didžiausią išeitinę išmoką – 6 atlyginimų dydžio išeitines išmokas, kas sudarytų apie 23,5 tūkst. eurų neatskaičius mokesčių.

Eltos kalbinti kai kurie politinę karjerą Seime baigiantys parlamentarai sakė, kad išeitinių išmokų tikrai gali prireikti, nes palikus Seimą jiems būna sudėtinga susirasti darbą, ypač rajonuose.

2016 m. išmokėtų išeitinių išmokų suma (su socialinio draudimo įmokomis) Seimo nariams buvo 1 milijonas 392 tūkst. eurų. Tuomet į Seimą buvo neperrinkta 80 parlamentarų.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24