4 iš 10 mokyklos nelankančių mokinių negyvena Lietuvoje

2011-10-05, 07:17
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Vilniaus miesto savivaldybės specialistams, atsitiktinės atrankos būdu patikrinus 111 šeimų, kurių vaikai, remiantis Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) registrais, nelanko mokyklos, paaiškėjo, kad 43 vaikai (39 proc.) su tėvais yra išvykę į kitas šalis, kai kurie ten mokosi penkerius ir daugiau metų.

Dar 11 vaikų (10 proc.) iš tiesų mokosi sostinės mokyklose, tačiau dėl duomenų bazės netobulumo yra patekę į nelankančiųjų sąrašus, teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime.
55 vaikų (51 proc.) tėvai į kvietimus neatsiliepė, kai kurie nurodytais adresais nebegyvena, o 14 iš jų gyvenamąją vietą yra deklaravę prie savivaldybės, todėl sostinės savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apskrities policijos komisariatą.
Vilniaus miesto savivaldybės specialistai su seniūnijos bei policijos atstovais nuolat vykdo nesimokančių vaikų ar mokyklos nelankančių mokinių paiešką. Jeigu vaikas nelanko mokyklos, savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrius vyksta į jo gyvenamąją vietą, kviečia tėvus, vaiką, mokyklos atstovus pokalbiui, kurio metu stengiamasi išsiaiškinti tokio elgesio priežastis, mokykloje panaudotas vaiko sugrąžinimo į mokyklą priemones.
Išsiaiškinus mokyklos nelankymo priežastis, Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai gali nukreipti vaiką (kartais ir visą šeimą) psichologų konsultacijoms į Vaiko raidos centrą, nustatyti specialiuosius ugdymosi poreikius.
Vaikams taip pat siūlomos įvairios popamokinio užimtumo programos, kartais patariama pakeisti mokyklą. Šeima gali būti įrašoma į socialinių įgūdžių stokojančių šeimų sąrašą – tuomet šeimoje lankosi socialiniai darbuotojai.
Mokyklinio amžiaus vaikai yra registruojami ŠMM duomenų registre, kuris atnaujinamas kartą per metus, tuo tarpu mokyklos informaciją atnaujina kas mėnesį. Savivaldybė artimiausiu metu kreipsis į ŠMM su pasiūlymais tobulinti informacinę sistemą.
Remiantis duomenų bazės duomenimis, Vilniuje yra apie 2,3 tūkst. nesimokančių mokyklinio amžiaus vaikų.


www.lrt.lt 
www.lietuvosvalstybe.com 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24