Patikrinę 20 taksi, surašė 13 pažeidimų protokolų

2011-10-17, 17:43
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Vilniaus m. savivaldybė kartu su policija ir Mokesčių inspekcija pradėjo tikrinti taksi įmonių veiklą. Patikrinimai truks mėnesį – iki lapkričio 14 d. Per šeštadienį 4 val. trukusią akciją viešosios tvarkos darbuotojai kartu su policijos patruliais patikrino 20 taksi automobilių ir surašė 13 administracinės teisės pažeidimų protokolų.

Pvz., viename taksi, jį sustabdžius pareigūnams, anot keleivio, skaitiklis ėmė rodyti nebe 65 Lt, o tik 15 Lt.
Šią savaitę prie Vilniaus savivaldybės inicijuoto reido prisijungs ir Valstybinės mokesčių inspekcijos bei Valstybinės darbo inspekcijos darbuotojai.
Tikrinant taksi vairuotojus daugiausia pažeidimų užfiksuota dėl matomoje taksi automobilio vietoje nesančių tarifų lentelių, nemažai vairuotojų neturėjo skaitiklio patikrinimo pažymėjimų, galiojančių atestacijos pažymėjimų, civilinės atsakomybės draudimo, teigiama savivaldybės pranešime.
Akcijos metu buvo sustabdytas ir vienas taksi automobilis Antakalnyje, vežantis keleivį. Keleivis Viešosios tvarkos skyriaus specialistams pasakojo, jog jiems judant centro link, skaitiklis rodė 65 litus, tačiau taksi automobilį sustabdžius pareigūnams, jo rodmenys staiga pasikeitė – skaitiklis rodė tik 15 litų.
Taip pat patikrinimo metu vieno taksi automobilio vairuotojas siūlė kyšį bandydamas išvengti atsakomybės už tai, kad teikdamas taksi paslaugas neturėjo matomoje vietoje pritvirtintos tarifų lentelės.
Jis buvo 3 kartus įspėtas apie atsakomybę už valstybės tarnautojo papirkimą, tačiau tarnybiniame automobilyje ant galinės sėdynės vis tiek padėjo pinigus. Už tai jis buvo pristatytas į Vilniaus 3-ąjį policijos komisariatą, kur buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Vilniaus savivaldybė nuolat sulaukia vilniečių skundų dėl nustatytų taksi tarifų viršijimo. Taip pat dažnai pasitaikantis pažeidimas – taksi įmonėse vairuotojai įdarbinami 2–3 valandoms per dieną, tačiau paprastai dirba 8–12 valandų.

www.lrt.lt
www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24