Mažinant valstybės biudžeto išlaidas 4 proc., švietimo ir mokslo srities finansavimas mažėja apie 146 mln. Lt.

2011-12-06, 16:12
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Iškilus būtinybei 2012 m. valstybės biudžeto išlaidas apkarpyti 4 proc., Švietimo ir mokslo ministerija laikosi nuostatos dar didesne dalimi sumažinti ministerijos ir jai pavaldžių institucijų lėšas, kad būtų išlaikytas didesnis finansavimas prioritetinėms programoms.

Bendrajame ugdyme biudžeto asignavimai per mokinio krepšelį mažės 1,5 proc., o kaip tai įgyvendinti Švietimo ir mokslo ministerija tarsis su socialiniais partneriais.

Iki 3 proc. bus mažinamas finansavimas kolegijoms, universitetams ir mokslo įstaigoms, kurios dalį pajamų užsidirba savarankiškai, tačiau studento krepšelis nebus mažinamas.

„Stipriausią taupymo režimą – iki 10 proc. pritaikėme ministerijai ir jai pavaldžioms įstaigoms, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Bus atsisakoma numatytų remonto darbų, atidedamos arba uždaromos kai kurios programos, pavyzdžiui, vasarą nerengsime moksleivių dainų šventės, nukeliamas neformalaus ugdymo krepšelio įvedimas“.

Ministras pažymi, kad bus išlaikytas prioritetinis finansavimas socialiai svarbioms programoms. Tai – vaikų su specialiaisiais poreikiais ugdymas, patyčių ir smurto bei kitos prevencinės programos, geltonųjų autobusiukų parko atnaujinimas, gabių vaikų rengimas tarptautinėms olimpiadoms.

Mažinant valstybės biudžeto išlaidas 4 proc., švietimo ir mokslo srities finansavimas mažėja apie 146 mln. Lt.

Rengiant pirmąjį valstybės biudžeto projektą 2012 metams švietimo ir mokslo sričiai nebuvo taikomas visuotinas 2 proc. išlaidų karpymas.

www.smm.lt

www.lvcom.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24