Premjeras: būtina imtis ryžtingų žingsnių norint išspręsti sveikatos priežiūros įstaigų problemas

2013-09-27, 07:11
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Rugsėjo 26 d. į posėdį susirinkęs Strateginis Vyriausybės komitetas svarstė sveikatos priežiūros įstaigų finansinę būklę ir kitus aktualius klausimus. Posėdžiui pirmininkavęs premjeras Algirdas Butkevičius pabrėžė struktūrinių sistemos pokyčių ir ryžtingų žingsnių būtinybę sprendžiant sveikatos priežiūros įstaigoms kylančias problemas.

Posėdyje sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis pristatė svarstomas taupymo priemones ir kitų įsisenėjusių sveikatos apsaugos sistemos problemų sprendimus. Pasak ministro, būtina spręsti tokius klausimus kaip dideli gydytojų darbo užmokesčio skirtumai, neefektyvus turto, aparatūros ir kitų išteklių valdymas ar neracionalus pacientų srautų paskirstymas tarp apskrityje veikiančių įstaigų.

Pasak ministro, sveikatos priežiūros įstaigų finansinių problemų sprendimas tiesiogiai susijęs ir su didesniu skaidrumu bei aiškiu gydytojų interesų deklaravimu, kuris padėtų išvengti situacijų, kuomet piktnaudžiaujama asmeniniais ryšiais, siuntimais arba, pavyzdžiui, atvejų, kai dubliuojasi darbo grafikai. Posėdyje konstatuota, jog nesprendžiant skaidrumo problemų, negalima kalbėti ir apie papildomą finansavimą.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24