Europarlamentarai nepritarė kraštutinėms Tabako direktyvos nuostatoms

2013-06-21, 16:05
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

 

Liuksemburge vyksta paskutinis Airijos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai metu surengtas Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdis.

Ketvirtadienį už Tabako direktyvos klausimą atsakingi europarlamentarai išreiškė nepritarimą planuojamiems kraštutiniams tabako gaminių suvaržymams, rašo "Europolitics".

"Naujosios Tabako direktyvų nuostatos privalo padėti mažinti tabako vartojimą ir užkirsti kelią jaunuolių galimybėms pradėti rūkyti. Tačiau visos priemonės turi būti labai griežtai pasvertos, kad nesužlugdytų Europos tabako gamintojų. Numatytos Tabako direktyvos nuostatos akivaizdžiai skatins kontrabandos srautus iš trečiųjų šalių ir turės stiprų neigiamą ekonominį ir socialinį poveikį visoms ES šalims", - argumentavo Europos Parlamento socialistų ir demokratų pažangiojo aljanso frakcijos narys iš Vengrijos Čaba Sandoras Tabajdis (Csaba Sandor Tabajdi).

Svarstymui pateiktoje Tabako direktyvoje buvo numatyta, jog nuo 2015 metų plonos ir mėtinės cigaretės ES šalyse būtų visiškai uždraustos, cigarečių pakelių išvaizda ir parametrai neturėtų jokių skiriamųjų ženklų, o tabako pardavimo vietose nebūtų naudojama reklama. Prieš šį sprendimą pasisakė visi penki už Tabako direktyvą atsakingi Europos Parlamento komitetai - Teisės reikalų, Tarptautinės prekybos, Žemės ūkio ir kaimo plėtros, Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos, Vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos.

Nors komitetai nepritaria anksčiau išvardytiems apribojimams, daugiau nei pusė jų narių palaiko siūlymą, kad visoje ES cigarečių pakeliai būtų paženklinti įspėjamaisiais ženklais apie rūkymo žalą.

Nuo liepos 1 dienos Lietuvai iš Airijos perėmus pirmininkavimą ES Tarybai, Tabako direktyva toliau bus svarstoma Lietuvos pirmininkavimo metu. Lietuva nacionalinės pozicijos Tabako direktyvos klausimu dar nėra suformavusi.

Persvarstant 2001 metais priimtą Tabako direktyvą, numatoma ir daugiau pakeitimų. Pavyzdžiui, elektronines cigaretes, kuriose nikotino yra daugiau negu tam tikras nustatytas kiekis, būtų galima teikti rinkai tik gavus leidimą prekiauti jomis kaip medikamentais. Planuojama, kad įspėjimai apie pavojų sveikatai ant cigarečių ir sukamosioms cigaretėms skirto tabako pakuočių būtų didesni ir labiau krintantys į akis. Taip pat būtų uždraustos cigaretės, cigaretėms sukti skirtas tabakas ir bedūmiai tabako gaminiai su būdingo kvapo ar skonio medžiagomis. Būtų griežčiau tikrinamas tabaką internetu perkančių asmenų amžius, o internetu prekiaujantys mažmenininkai privalėtų pranešti apie savo veiklą. Siekiant, kad ES būtų vartojama mažiau nelegalių produktų, planuojama įdiegti stebėjimo ir sekimo sistemą.


www.L24.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24