Rankų nenuleidęs „Žalgiris“ šventė kovingą pergalę Rusijoje

2014-11-29, 05:21
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Nuotr.: Euroleague Basketball Nuotr.: Euroleague Basketball

Eurolygos septintojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ komanda pademonstravo kovingumo pamoką. Kauniečiai panaikino 17 taškų deficitą, antroje žaidimo pusėje įjungė geležinės gynybos gniaužtus ir palaužė „Nizhny Novgorod“ ekipą 61:55 (11:13, 12:24, 20:7, 18:11). Tai buvo ketvirtoji žalgiriečių pergalė per 7 rungtynes, leidusi įsitvirtinti trečiojoje A grupės pozicijoje.

Mačas Rusijoje prasidėjo Artūro Gudaičiu bloku, o pirmuosius kauniečių taškus po kelių nesėkmingų bandymų pelnė sėkmingą reidą krepšio link surengęs Vaidas Kariniauskas – 2:2. Nerezultatyvia žalgiriečių pradžia pasinaudoję šeimininkai įgijo penkių taškų persvarą (2:7). V.Kariniauskas atliko dar vieną prasiveržimą – 4:7. Komandiškai sužaidė Jamesas Andersonas, po kurio perdavimo du taškus su pražanga pelnė Robertas Javtokas, iš vidutinio nuotolio taikliai metė Paulius Jankūnas – 9:13. Užmynęs tritaškio liniją tolimą dvitaškį realizavo J.Andersonas ir po nerezultatyvaus ketvirčio neženklų pranašumą turėjo „Nizhny Novgorod“ krepšininkai – 11:13.

Šeimininkai sėkmingai pradėjo antrąjį kėlinį pataikę du tolimus metimus, be to, technine pražanga buvo nubaustas „Žalgirio“ atsarginių žaidėjų suolelis – 11:22. Keturių minučių tylą nutraukė J.Andersono metimas nuo lentos, bet toliau užtikrintai pirmavo varžovai (13:26). Baudas pataikė R.Javtokas, tiesa, rusai apsukų nemažino – 15:31. Vieną netaiklų Artūro Milaknio baudos metimą taisė A.Gudaitis, taškus rinko P.Jankūnas (20:37). Ketvirčio pabaigoje „Nizhny Novgorod“ užsidirbo techninę pražangą, sudėtingą dvitaškį pataikė Vytenis Lipkevičius bei prieš antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ turėjo keturiolikos taškų deficitą – 23:37.

Trečiasis kėlinys prasidėjo „Žalgirio“ spurtu: staigų metimą atliko J.Andersonas, tritaškiu varžovus baudė P.Jankūnas, dar dviem taškais atsilikimą mažino J.Andersonas – 30:37. Už vaidybą techninę pražangą gavo Semenas Antonovas, po P.Jankūno perdavimo lengvus taškus rinko R.Javtokas (33:37). Žaidimą pajutęs J.Andersonas prasibrovė arčiau krepšio, perdavimo iš V.Kariniausko sulaukė R.Javtokas – 37:39. Dėl kamuolio puolime kovojusį A.Gudaitį neleistinai sustabdė šeimininkai, tačiau techninę užsidirbo ir žalgiriečiai (39:44). Komandos kapitonas P.Jankūnas pelnė devintąjį tašką, pasižymėjo Lukas Lekavičius ir, solidžiai sužaidę trečiąjį kėlinį, prieš lemiamą kėlinį kauniečiai teturėjo vieno taško atsilikimą – 43:44.

Ketvirtajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė sėkmingai nugara sužaidęs Darius Songaila, o po J.Andersono šūvio iš toli Lietuvos čempionai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 48:46. Šeimininkų bėdos tuo nesibaigė, kadangi pastarieji užsidirbo dar vieną techninę už vaidybą, tritaškį įskraidino Vytenis Lipkevičius – 52:46. Ryžtingai sužaidęs L.Lekavičius surinko keturis taškus ir neleido rusams pavojingai priartėti (56:50). Baudų metimus realizavo J.Andersonas, drąsa stebino pranašumą didinęs L.Lekavičius – 60:52. Svarbiu metu kamuolį „vogė“ J.Andersonas, tačiau tritaškį pataikiusi „Nizhny Novgorod“  ekipa atgaivino intrigą (60:55). Tada varžovo metimą „pūtė“ R.Javtokas, „Nizhny Novgorod“ spėjo užsidirbti eilinę techninę pražangą bei įspūdingą gynybą antroje rungtynių dalyje pademonstravę žalgiriečiai išsivežė svarbią pergalę iš Rusijos – 61:55.

„Žalgiris“: J.Andersonas 18 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (11 atk. kam., 3 per. kam.), R.Javtokas 9 (11 atk. kam.), L.Lekavičius 8, V.Lipkevičius 5, A.Gudaitis 4 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 4 (4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Songaila 2, A.Milaknis 2, E.Ulanovas 0.

„Nizhny Novgorod“: T.Rochestie 15 (7 rez. perd.), T.Kinsey 11 (6 atk. kam., 2 per. kam.), T.Thompkinsas 8.