Popiežius priėmė Tarptautinio žydų komiteto tarpreliginėms konsultacijoms narius (VAIZDO ĮRAŠAS)

2013-06-25, 15:49
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

„Brangūs vyresnieji broliai, shalom!“, - pirmadienio ryte priimdamas Tarptautinio žydų komiteto tarpreliginėms konsultacijoms narius sakė popiežius Pranciškus.

Per pirmuosius savo tarnystės mėnesius jau turėjau galimybę susitikti su žymiais žydų pasaulio žmonėmis, tačiau tai yra pirmoji proga kalbėti su oficialia žydų bendruomenių ir organizacijų atstovų grupe, todėl negaliu nepriminti tai, kas buvo iškilmingai tvirtinta ekumeninio Vatikano II Susirinkimo deklaracijoje „Nostra Aetate“, kuri yra pamatas katalikų Bažnyčios santykiams su žydų tauta, - sakė Šventasis Tėvas ir tęsė: - Susirinkimo tekste katalikų Bažnyčia pripažįsta, jog „pagal Dievo išganomąjį slėpinį jos tikėjimo ir išrinkimo pradmenys aptinkami jau patriarchuose, Mozėje ir pranašuose“. Susirinkimas taip pat pasmerkė neapykantą, persekiojimą ir visas antisemitizmo apraiškas. Dėl mūsų bendrų šaknų krikščionis negali būti antisemitas.

Minėtosios deklaracijos pamatiniai principai pastaraisiais dešimtmečiais leido eiti didesnio pažinimo ir abipusio supratimo keliu, kuriam popiežiai davė ženklų postūmį. Vis tik oficialūs dokumentai yra platesnio judėjimo, platesnių santykių tarp žydų ir katalikų dalis, pažymėjo popiežius Pranciškus, prisiminęs, kad jis pats, būdamas Buenos Airių arkivyskupu, palaikė nuoširdžią draugystę su žydų bendruomenės atstovais.

Dažnai kalbėjomės apie mūsų religinę tapatybę, apie žmogaus sampratą Raštuose, apie būdą išlaikyti gyvą Dievo jausmą sekuliarizuotame pasaulyje. Ne kartą, - tęsė popiežius Pranciškus, - kalbėjomės apie bendrus žydams ir krikščionims iššūkius. Bet ypač, kaip draugai, džiaugėmės vienas kito buvimu, praturtėjome susitikime ir dialoge, abipusiame svetingume, tai mums padėjo augti kaip žmonėms ir kaip tikintiems.

Taip pat vyko ir vyksta kitose pasaulio dalyse ir šie draugystės santykiai tam tikra prasme yra oficialaus dialogo pamatas, - pažymėjo Šventasis Tėvas, drąsindamas žydų ir katalikų draugystę, linkėdamas, kad ji taptų bendru liudijimu dėl vyro ir moters, sukurtų pagal Dievo atvaizdą, orumo, dėl taikos, kuri pirmiausia yra Dievo dovana.

Su šiuo žodžiu: taika, shalom, norėčiau užbaigti savo pasisakymą, prašydamas iš jūsų maldos dovanos ir užtikrindamas savo maldą, - sakė Pranciškus.

http://lt.radiovaticana.va

www.l24.lt

Medija

Komentarai  

 
#1 ... 2013-06-25 22:30
Aciu uz videaka. Labai idomu buvo stebeti dalyviu kuno kalbas!!!!!!!!!!!!
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24