Testavimas dėl COVID-19 po rugsėjo 13: valstybės finansavimas turėtų išlikti

2021-09-06, 21:13
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Testavimas dėl COVID-19 po rugsėjo 13: valstybės finansavimas turėtų išlikti pixabay.com asociatyvi nuotr.

Pirmadienį su premjere Ingrida Šimonyte susitikusi Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė džiaugiasi, kad šiuo metu galiojanti testavimosi dėl COVID-19 tvarka, kai testus finansuoja valstybė, nesikeis ir po rugsėjo 13 dienos.

„Džiugu, kad premjerė patvirtino mums ir taip jau žinotą tvarką. Tai šiandieną aiškiai siunčiame žinutę, kad po rugsėjo 13 d. niekas nesikeičia, ir darbuotojai, kurie privalomai turi testuotis, tai gali daryti visuose oficialiuose testavimo centruose nemokamai ir valstybė tai apmokės“, – žurnalistams teigė I. Ruginienė.

„Reikalavimas apsimokėti patiems už testus arba prašymas Galimybių pasų darbo vietose iš tikrųjų nėra reglamentuotas šiandieną teisės aktuose ir taip neturėtų būti“, – pridūrė ji.

I. Ruginienė akcentuoja, kad jos vadovaujama Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija taip pat laikosi pozicijos, kad COVID-19 liga susirgusiems asmenims ir toliau būtų mokamos ligos išmokos.

„Dėl ligos išmokų mes diskutavome ir mes aiškiai pasakėme savo nuomonę, nuosekliai laikomės tos pozicijos, kad nemokėjimas ligos išmokos būtų neproporcinga priemonė, taikytina už tai, kad tu nesiskiepijai“, – sakė ji.

Savo ruožtu Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Andrius Romanovskis išreiškė visišką palaikymą Vyriausybės sprendimams, siekiant suvaldyti COVID-19 pandemiją.

„Visi vienareikšmiškai sutaria, kad saugi aplinka yra prioritetas ir pandemijos suvaldymas yra prioritetas. Mes esame įsitikinę, kad skiepai yra vienintelis ir efektyviausiais būdas pandemijai valdyti. Mes aiškiai pasakėme, kad darbdaviai tiksliai palaikys Vyriausybės visus žingsnius: ar tai yra Galimybių pasas, ar tai yra testavimas pandemijai valdyti. Mūsų palaikymas pandemijos valdymui bus visiškas“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas A. Romanovskis.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24