Seimo narys Č. Olševski kreipėsi į generalinę prokuratūrą dėl vandalizmo akto Didžiojoje Riešėje

2017-08-21, 18:44
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Dėl vandalizmo akto Seimo narys Česlav Olševski kreipėsi į Generalinę prokuratūrą Dėl vandalizmo akto Seimo narys Česlav Olševski kreipėsi į Generalinę prokuratūrą fot. L24.lt

Naktį iš penktadienio į šeštadienį, rugpjūčio 19 dieną, buvo įvykdytas vandalizmo aktas Vilniaus krašte – sudaužyta pritvirtinta ant akmens lentelė su kaimo pavadinimu lenkų kalba prie įvažiavimo į Didžiosios Riešės kaimą (Riešės seniūnija).

Lentelę su lenkišku kaimo pavadinimu ant šalikėlės akmens pritvirtino Didžiosios Riešės gyventojai, kurie buvo ne tik idėjos autoriai, bet ir jos įgyvendintojai. Kaime gyvenantys lenkų tautybės Lietuvos piliečiai savo lėšomis užsakė lentelės pagaminimą ir jos pakabinimą ant akmens. 

Dėl vandalizmo akto Seimo narys Česlav Olševski iš Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. 

„Wielka Rzesza“ yra istorinis miestelio pavadinimas.

Gražus pavyzdys, kad lentelė su istoriniu topografiniu pavadinimu gali būti papildoma tos vietovės puošmena ir skiriamasis ženklas yra didelis Telšių miesto pavadinimas prie įvažiavimo su užrašu žemaičių kalba – „Telšē”, – rašoma parlamentaro kreipimesi. 

Seimo narys rašte generaliniam prokurorui priminė, kad Vilniaus rajone lenkai vis dar sudaro gyventojų daugumą – apie 60 proc., lietuviai 30 proc. Riešės seniūnijoje lenkai šiuo metu sudaro 40 proc., lietuviai – 50 proc. gyventojų. „Jie visi kuria mūsų Tėvynės gerovę ir ateitį“, – pabrėžė Č. Olševski ir pasmerkė lentelės su lenkišku užrašu išniekinimą.

„Tokie išpuoliai ne tik niekina piliečių iniciatyvas, bet taip pat kursto tautinę nesantaiką, kas yra ypač nenaudinga šių dienų grėsmių akivaizdoje, bet ir kertasi su pagrindinėmis Europos Sąjungos vertybėmis“, – nurodė parlamentaras ir prašo generalinio prokuroro Evaldo Pašilio imtis veiksmų siekiant išaiškinti, kad įvykdė vandalizmo aktą, ir nubausti kaltuosius.

„Lietuvos tautinės mažumos laukia skubių veiksmų šalies vadovų ir teisėsaugos institucijų, užtikrinančių jų teises ir saugumą. Todėl kreipiuosi į Generalinį prokurorą Evaldą Pašilį su prašymu inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl vandalizmo akto aplinkybių išaiškinimo ir su jo įvykdymu susijusių asmenų patraukimu atsakomybėn pagal Baudžiamąjį kodeksą“, – prašo Seimo narys Č. Olševski.

Komentarai  

 
#1 stasys 2017-08-21 20:07
Lenkijoje užrašai tautinių mažumų kalbomis turi būti suderinti su vietos valdžia, t.y. gauti leidimą, be to kartu su tokiu užrašu BŪTINAI virš jo turi būti užrašas valstybine kalba. Tie lenkiško užrašo rašytojai pažeidė Lietuvos ir net Lenkijos įstatymus.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24