Padėtas paskutinis taškas Darbo partijos ir Naujosios sąjungos susijungimo procese

2011-07-09, 15:44
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
prod16416_midiLiepos 9 d., Varniuose, prie Lūksto ežero vyko tradicinis Darbo partijos sąskrydis, kuriame taip pat buvo organizuotas partijos suvažiavimas. Suvažiavimo dalyviai priėmė sprendimą dėl Naujosios sąjungos prisijungimo prie Darbo partijos. Absoliuti dauguma darbiečių pritarė susijungimui ir išplėtė partijos pirmininko pavaduotojų, prezidiumo bei tarybos narių skaičių, suteikiant atitinkamą kvotą Naujosios sąjungos nariams.
Artūras Paulauskas tapo Darbo partijos pirmininko pavaduotoju. Darbo partijos prezidiumo nariais patvirtinti Gediminas Dalinkevičius, Romualdas Patalavičius, Vytautas Vygelis, Viačeslav Ždanovič ir Rita Naudužienė. Be šių žmonių į Darbo partijos tarybą buvo įtraukti: Albinas Anužis, Haroldas Puikis, Genoveita Krasauksienė, Gediminas Vaidila, Zigmondas Šimkus, Benas Šimkus, Rimantas Želvys, Žavinta Butnoriūtė, Alfredas Milevskis, Valius Micevičius ir Giedrius Čereškevičius.

„Šiandien yra padėtas paskutinis taškas Darbo partijos ir Naujosios sąjungos susijungimo procese. Dabar Naujosios sąjungos nariai gali tapti Darbo partijos atstovais ir naują politinį sezoną mes pradėsime kaip vieninga, kupina jėgų, idėjų ir ryžto, politinė organizacija“, — sakė Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich.
Naujoji sąjunga deklaruoja turinti 4 000 narių. Šiandien apie 2 000 socialliberalų įteikė jau užpildytas anketas dėl stojimo į Darbo partiją.
Anot Artūro Paulausko, susivienijusios centro jėgos — Naujoji sąjunga ir Darbo partija — ketina sukurti rimtą, prieštaravimų nedraskomą veiksmų programą, kuri leis Lietuvos tautai žengti nuosekliu visuomenės gerovės kūrimo keliu.
„Darbo partijos ir Naujosios sąjungos susijungimas yra politinės brandos pavyzdys visai šalies politinei sistemai, kuris neturi analogų nepriklausomos Lietuvos istorijoje. Šis procesas grindžiamas supratimu, kad rinkėjas nebegali blaškytis tarp panašias vertybes išpažįstančių partijų, o fragmentuotos politinės jėgos, kovodamos už rinkėjų palankumą, netenka politinės įtakos, ir negali suteikti rinkėjams aiškios ir visapusiškos valstybės atities vizijos. Tik konsoliduotos politinės jėgos gali tinkamai atstovauti rinkėjų interesams bei įgyvendinti politinius sprendimus“, — įsitikinę A. Paulauskas ir V. Uspaskich.
„Šiandien Darbo partija tapo viena didžiausių, stipriausių, ir profesionaliausių politinių jėgų Lietuvoje. Naujosios sąjungos prisijungimas nėra butaforija — tai yra politine organizacija kuri savo gretose turi nemažai profesionalių politikų bei vadybininkų, ir — kas svarbiausia — ši organizacija turi apie 100 tūkst. Lietuvos rinkėjų palaikymą. Todėl šis susijungimas turi padidinti Darbo partijos gretas ne tik kiekybine, bet ir kokybine prasme, bei užsitikrinti didesnį visuomenės pasitikėjimą. Darbo partijos suvažiavimas pritarė, kad likus beveik metams iki rinkimų mes visi turime stengtis tapti ne viena stipriausių, o stipriausia, didžiausia ir profesionaliausia politine jėga Lietuvoje, kuri gali tikėtis didžiausio Lietuvos visuomenės pasitikėjimo 2012 metų rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose, suteikiančio galimybę formuoti šalies Vyriausybę ir maksimaliai išnaudoti savo profesionalumą, kuriant patvarią ir patrauklią šalies ekonomiką. Tokią ekonomiką, į kurią norės investuoti savo kapitalą vietiniai verslininkai ir užsienio investuotojai. Tikiu, kad 2012 m., formuojant valdančiąją daugumą, mes sugebėsime padėti šaliai tvirtai atsistoti ant stipraus fundamento, kurį visi vadina dugnu, atsispirti nuo jo ir pakelti ekonomiką, subalansavus valstybės biudžetą taip, kad atsirastų galimybė grąžinti kreditus, kuriuos be saiko ėmė iki šiol buvusios Vyriausybės“, — sakė V. Uspaskich.
Darbo partijos sąskrydyje dalyvavo rekordinis narių skaičius — į jį atvyko virš 3 000 Darbo partijos narių ir virš 300 Naujosios sąjungos atstovų. Darbiečius sveikino socialdemokratų partijos atstovai Irena Šiaulienė ir Mindaugas Bastys, partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Almantas Petkus, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos narys Jaroslav Kaminski, Krikščionių partijos atstovas Jonas Ramonas, Liberalų ir centro sąjungos atstovas Gintautas Babravičius, Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, Švietimo darbuotojų profsąjungos Žemaitijos susivienijimo pirmininkas Eugenijus Jesinas, Lietuvos centro sąjungos pirmininkas Arūnas Grumadas, Varnių seniūnas Rolandas Bružas ir Telšių savivaldybės tarybos narė Vilija Bačionienė. Į partijos sąskrydį taip pat sraigtasparniu atskrido verslininkas Tautvydas Barštys ir krepšininkas Linas Kleiza.

www.darbopartija.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24