Laisvės alėjos rekonstrukcija įsibėgėja: ėmėsi dar vieno etapo

2018-10-18, 08:39
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Laisvės alėjos rekonstrukcija įsibėgėja: ėmėsi dar vieno etapo Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Prieš pusmetį dviejose Laisvės alėjos atkarpose rekonstrukcijos darbų ėmęsi statybininkai žengė į trečiąjį etapą. Tuo pačiu metu specialioje laboratorijoje atliekami nuodugnūs granito dangos, kuri bus klojama šioje pėsčiųjų gatvėje, tyrimai.

„Šiuo metu tarp I. Kanto ir Maironio bei S. Daukanto ir A. Mickevičiaus gatvių baigiami įrengti gatvės pagrindai, montuojami lietaus surinkimo latakai bei vyksta medžių „įrėminimo“ darbai. Metų pabaigoje laukiame atvykstančio granito. Jį pradėsime kloti iškart, kai tik leis oro sąlygos“, – pasakojo bendrovės „Kauno tiltai“ atstovė Jolanta Varkalienė.

Neseniai pradėta rekonstruoti ir dar viena atkarpa tarp S. Daukanto ir Maironio gatvių, kur šiuo metu ardomos betoninės plokštės ir įrenginėjama lietaus surinkimo sistema. Šioje vietoje tuo pačiu keičiamos požeminės komunikacijos ir hidroizoliuojami pastatų pamatai.

„Kontroliniai granito mėginiai pas mus atkeliavo vasaros pabaigoje. Nuo to laiko su jais atliekami įvairūs tyrimai. Šiuo metu galime patvirtinti, kad granitas sėkmingai atlaikė vandens įgeriamumo, gniuždymo ir lenkimo testus. Ilgiausiai užtrunka atsparumo šalčiui nustatymas. Šį tyrimą tikimės užbaigti gruodį“, – pasakojo tyrimus atliekančios bendrovės „Laboratorinių bandymų centras“ vadovas Gediminas Kunčinas.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viliaus Šiliausko teigimu, Laisvės alėjos atnaujinimas vyksta ženkliai sparčiau nei pirmajame etape, kuomet ruožas tarp Soboro ir A. Mickevičiaus gatvės buvo tvarkomas daugiau nei 2 metus.

„Rangovai turi įgiję vertingos patirties, tad darbai vyksta sklandžiau. Mūsų tikslas – keturias Laisvės alėjos atkarpas rekonstruoti per tiek laiko, kiek užtruko pirmasis etapas“, – tvirtino V. Šiliauskas.

Ilgiausios pėsčiųjų gatvės Rytų Europoje rekonstrukciją vykdo savivaldybės skelbtą viešųjų pirkimų konkursą laimėjusių bendrovių „Kauno tiltai“ ir „Autokausta“ jungtinės pajėgos. Darbų vertė siekia 16,4 mln. eurų. Pirmasis Laisvės alėjos rekonstrukcijos etapas kainavo apie 4,3 mln. eurų.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Komentarai  

 
#1 L.A. 2018-10-23 15:16
Dėl Laisvės Alėjos rekonstrukcijos išsaugant kelis jos senuosius mažosios architektūros elementus, kaip praeities akcentus ateičiai.
Ne paslaptis, kad Laisvės Alėja miestiečiui yra svarbus Kauno miesto akcentas. Daugelis kauniečių ją prisimins tokią, kokia ji buvo ilgą laiką ir yra vizualiai prie jos prisirišę. Apie tai teko kalbėtis tiek su jaunais, tiek su vyresniais gyventojais, kas ir pastūmėjo parašyti šį pasiūlymą.
Todėl siūlome išsaugoti to meto originalią Laisvės Alėjos dizaino atkarpą – nedidelį pavyzdį su originalioms mažosios architektūros detalėmis senosios atminimui. Tai sudarytų senasis kompleksinis pavyzdys - abiejose pusėse esantys suoliukai, betoniniai medžių klombų apvadai ir šiukšliadėžės bei grindinys. Manau, kad siaurąją senojo pavyzdžio atkarpėlę būtų nesunku integruoti, galimai nepaliekant platesnių senosios dangos šonų, kad netrukdytų rekonstruojamiems vandentakiams.
Būtų įvairiau ir įdomiau turėti tokį senąjį pavyzdį bei galimybę palyginti Laisvės Alėjos raidą jos kitimo eigoje.
Dar yra išlikusi jos originali atkarpa prie Maironio g. Būtų pats metas išsaugoti nedidelę jos dalelytę kaip to meto dizaino atkarpėlę, kol tokia galimybė dar yra.
Tuo mūsų Laisvės Alėja būtų įvairesnė ir vizualiai turtingesnė, nepraradusi savo istorinės raidos bei dizaino etapų, nepadarant jos tiesiog vienodos.
Kadangi buvo atrastas ir senasis apvalių akmenų grindinys, būtų galima ir jį panaudoti perklojant išsaugojant nedideli ruožą kaip pavyzdį kaip atrodė danga dar ankstesnėse alėjos istorijos stadijose, taip padarant ją dar labiau daugialypę bei įdomią istorinės urbanistikos kloduose. Tai būtų naudinga edukacijai, turizmui populiarinti ir automatiškai miesto biudžetui pildyti, rodant išsaugotus pavyzdžius kaip Laisvės Alėja nuolat kito. Turėtume stengtis nepadaryti jos vienodos, o atskleisti istorinius jos klodus taip prisidedant prie Kauno architektūros įvairumo.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24