Ryškiausios akimirkos iš Maišiagalos miestelio šventės

2018-06-12, 10:28
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Ryškiausios akimirkos iš Maišiagalos miestelio šventės Marian Dzvinel nuotr.

Sekmadienio rytą į Maišiagalos miestelio šventinį renginį pakiliai nusiteikę, su giesme ir malda atvyko tris dienas trukusio VI Vilniaus rajono piligriminio žygio pėsčiomis iš Turgelių į Maišiagalą dalyviai. Vilniaus rajono savivaldybės inicijuoto tikinčiųjų piligriminio žygio, skirto pagerbti Vilniaus krašto patriarchą, šviesaus atminimo kunigą prelatą Juzefą Obrembskį, dalyvius pasitikta ypač šiltai ir svetingai.

Rekordinio dalyvio skaičiaus sulaukęs piligriminis žygis, kuriame dalyvavo Vilniaus rajono savivaldybės merė Marija Rekst, mero pavaduotojas Robert Komarovski, mero pavaduotoja Teresa Demeško, Tarybos nariai, administracijos darbuotojai, rajono švietimo ir socialinių įstaigų atstovai kartu su auklėtiniais, jaunimas, vaikai, dvasininkai bei harceriai (skautai), sukvietė visus į iškilmingas šv. Mišias Maišiagalos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje. Bendra malda buvo dėkojama Dievui už piligrimystės patirtį, globą ir apsaugą kelionės metu.

Po bendros maldos, atvykę piligrimai kartu su visa Maišiagalos bendruomene ir atvykusiais svečiais suskubo į Juzefo Obrembskio muziejų apžiūrėti atnaujintą muziejinę ekspoziciją bei pagerbti kunigo atminimą. Ši vieta piligriminės kelionės dalyviams, kaip ir visiems Vilniaus krašto gyventojams, yra ypač reikšminga, nes ji saugo ir puoselėja tikėjimo bei dvasingumo apraiškas.

Maišiagalos tradicinių amatų centras sukvietė visus į naują edukacinės ekspozicijos pristatymą, kuriuo pasidžiaugti atvyko ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos Seimo frakcijos seniūnė ir šio miestelio gyventoja Rita Tamošiūnienė.

Naujos edukacinės ekspozicijos pristatymo metu buvo pabrėžta, kad Maišiagalos tradicinių amatų centras yra reikšmingas mūsų kultūros židinys, leidžiantis pajusti Vilniaus rajono kultūrą, amatus ir tautinį paveldą.

Visi renginio dalyviai taip pat galėjo sudalyvauti tradicinių amatų edukacinėse pamokėlėse, pažinti senųjų amatų subtilybes ir sužinoti įvairių tradicinių skanėstų gaminimo būdus. Veikiančioje mugėje buvo galima įsigyti išskirtinių ir unikalių liaudies meistrų gaminių. Renginys „Tradicinių amatų diena“ buvo finansuojamas Vilniaus rajono savivaldybės bei Korycino valsčiaus (Lenkija) kartu įgyvendinamo projekto „Kultūra ir gamta – turizmo skatinimas abipus sienos grindžiamas bendru paveldu ir bendradarbiavimu“ lėšomis.

Maišiagalos miestelio šventė neapsiejo ir be artistinės dalies, kurios metu savo dainavimo ir šokio sugebėjimus demonstravo: moterų vokalinis ansamblis „Mejszagolanki“, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos chorai „Wesołe Smyki“ ir „Legenda“, kapela „Dworska Kapela“, šokių kolektyvas „Przyjaźń“, liaudies ansamblis „Czerwone Maki“, jaunimo grupė „Green and gold“. Prie gražios miestelio šventės papuošimo prisidėjo ir Maišiagalos vaikų lopšelio-daželio auklėtiniai, Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos bei Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos mokiniai.

Tradicinė Maišiagalos šventė kasmet suburia miestelio bendruomenę ir svečius, saugojant bei puoselėjant gimtojo krašto unikalumą, tradicijas ir neįkainojamas tautos vertybes.

vrsa.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24