Išaiškino grupuotę, sukčiavimui naudojusią neįgaliųjų įmones

2011-12-12, 13:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Išaiškinta 9 asmenų organizuota grupė, kuri, įtariama, naudojosi neįgaliųjų įmonėmis, kad gautų milijonines ES ir valstybės lėšas.

Įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu, dokumentų klastojimu, turto pasisavinimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir nusikalstamu būdu įgytų pinigų legalizavimu, vadinamuoju pinigų plovimu, pareikšti neįgaliųjų socialinių ir socialinių įmonių ir su jomis susijusių įmonių vadovams, teigiama Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pranešime.

Tarpusavyje organizuotos grupės nariai yra susiję artimais giminystės ryšiais.

Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutartimi pagrindiniam nusikalstamos veikos organizatoriui skirta kardomoji priemonė – 1 mėn. suėmimas, kitiems įtariamiesiems – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Atskleista organizuotos grupės sukurta nusikalstama schema, kai naudojant apie 20 Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Raseiniuose ir kituose Lietuvos miestuose įsteigtų įmonių, ir kaip įtariama, piktnaudžiaujant joms suteiktu socialinių ir neįgaliųjų socialinių įmonių statusu, nesąžiningai buvo konkuruojama viešųjų pirkimų konkursuose, rengiamuose vykdant Europos Sąjungos paramos ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamus projektus.

Įtariama, kad per pastaruosius metus socialinės ir neįgaliųjų socialinės įmonės, neturėdamos įstatymų nustatytų tikslinių grupių asmenų, reikalaujamo darbuotojo skaičiaus, neteisėtai gaudamos valstybės subsidijas, nesąžiningai dalyvavo daugiau nei keliuose šimtuose viešųjų pirkimų konkursų.

Turima duomenų, kad pažeidžiant įstatymus buvo laimėti viešųjų pirkimų konkursai, kurių bendra vertė siekia keliasdešimt milijonų litų.

Pirminiais duomenimis, organizuotos grupės nariai dalį nusikalstamu būdu įgytų Europos Sąjungos paramos ir valstybės biudžeto lėšų legalizavo, pervesdami kaip tariamą paramą krepšinio, rankinio klubams, sudarydami fiktyvius nekilnojamojo turto įsigijimo sandorius.

Iš nusikalstamos veikos praturtėjusiems įtariamiesiems laikinai apribotos nuosavybės teisės į milijoninės vertės nekilnojamąjį turtą. 

www.lrt.lt

www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24