Įžeidimai internete - darbo metu iš savivaldybės kompiuterio

2011-07-03, 09:57
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
vesDažnai besiskundžiantys, kad turi daug darbų ir nespėja laiku jų atlikti, Biržų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai atranda laiko asmenų įžeidinėjimams viešojoje erdvėje.
Policija atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad įžeidžiantys komentarai interneto erdvėje buvo paskleisti iš Biržų rajono savivaldybei priklausančios interneto prieigos.

Tuo metu savivaldybės darbuotojai jau buvo gavę diplomus, jog išlaikė kompiuterinio raštingumo mokymus dėl naudojimosi interneto programa „Avilys".

Tyrimas buvo pradėtas po to, kai į policiją kreipėsi biržietis teisininkas Vaidotas Ivanauskas. Jis paprašė ištirti nusikaltimą dėl viešo įžeidimo informacinėse erdvėse ir nustatyti prieigą, iš kurios buvo siųstas įžeidžiantis komentaras.

Tokį prašymą V. Ivanauskas policijai pateikė todėl, kad nustačius jį įžeidusį asmenį galėtų į teismą kreiptis privataus kaltinimo tvarka.

Paaiškėjo, kad V. Ivanauskui įžeidžiantis komentaras iš savivaldybės interneto prieigos buvo išsiųstas gegužės 19 dieną, 15.23 val. Tai buvo ketvirtadienis, eilinė darbo diena. Tokiu metu savivaldybės darbuotojams pietų metas jau pasibaigęs, yra pats darbo įkarštis.

V. Ivanauskas tvirtino pareikalausiąs rajono savivaldybės vadovų, kad būtų nustatyta, iš kurio darbuotojo kompiuterio buvo išsiųstas šis įžeidžiantis komentaras.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Džėja vakar sakė tik iš korespondentės išgirdęs, jog nustatyta, kad įžeidžiantys komentarai viešojoje erdvėje paskleisti iš savivaldybės interneto prieigos.

„Pradėsime tarnybinį patikrinimą. Jei bus nustatytas toks faktas, išsiaiškinsime, koks darbuotojas tai padarė, ir spręsime klausimą, ar jis iš viso tinkamas dirbti valstybės tarnyboje. Arba spręsime klausimą dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo", - sakė V. Džėja.

www.siaure.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24