Privalėsime žymėti augintinius

2011-06-29, 13:26
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

73722945_4154621_small_prikolnii_kot_JPG

livejournal.ru nuotr.

Vyriausybės parengtas naujos redakcijos Gyvūnų globos, laikymo ir naudojimo įstatymas turėtų užtikrinti namuose laikomų gyvūnų gyvenimo sąlygas.
Pasak žemės ūkio ministro Kazio Starkevičiaus, kurio vadovaujama ministerija ir rengė naujos redakcijos įstatymą, senasis įstatymas nereglamentavo smulkiųjų gyvūnų apsaugos, teisių ir pareigų, nes daugeliu atveju įsigytas gyvūnas būna įdomus tol, kol jis mažas.

Naujajame įstatyme reglamentuojamos smulkiųjų gyvūnų teisės ir pareigos, augintinių apsauga nuo žiaurių kankinimo atvejų, gyvūnų teisė į poilsį, visavertį maistą ir panašiai. To neužtikrinantiems žmonėms grės baudžiamoji atsakomybė. Tokios nuostatos yra įtvirtintos ES direktyvose.
K. Starkevičiaus teigimu, šeimininkų pykčio protrūkiai prieš savo augintinius – neretas atvejis.
„Įstatymas padės apsaugoti tuos smulkiuosius gyvūnus“, – po Vyriausybės posėdžio kalbėjo K. Starkevičius.
Įstatymas taip pat numato, kad jeigu bus nustatyta, jog šeimininkas luošina gyvūną, augintinis laikinai gali būti konfiskuotas. Pagal naująją tvarką visi namuose laikomi smulkieji gyvūnėliai nuo 2016-ųjų bus privalomi žymėti. Šiuo metu žymėjimas yra savanoriškas, jo kaina siekia 100 litų. Pats ministras K. Starkevičius asmeniškai laikosi pozicijos, kad žymėjimas neturėtų būti toks griežtas, o gyvūnėlių draudimas būtų neprivalomas.
„Žymėjimas reikalingas dviem atvejais: kai išveži gyvūnus, kitas – jei kažkokios baisios ligos atsitiktų, jeigu pradingo tavo šuniukas ar katytė, yra lengviau surasti. Manau, turėtume laisvės palikti daugiau patiems piliečiams“, – kalbėjo K. Starkevičius.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius kritikavo įstatymą dėl jo neaiškumo.

www.lrt.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24