„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje skelbiamas kaltinamasis aktas

2018-08-21, 11:19
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
„MG Baltic“ politinės korupcijos byloje skelbiamas kaltinamasis aktas © Scanpix / AFP nuotr.

Prokuroras antradienį Vilniaus apygardos teisme pradėjo skelbti kaltinamąjį aktą politinės korupcijos byloje.

Jame detalizuojama, kokiais nusikaltimais kaltinamas verslo koncernas „MG Baltic“, Darbo partija, Liberalų sąjūdis, buvę Seimo nariai Eligijus Masiulis, Vytautas Gapšys, Šarūnas Gustainis, dabartinis parlamentaras Gintaras Steponavičius bei buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Antradienio rytą teisėjai atmetė advokatų prašymus grąžinti bylą prokuratūrai ir kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl teisėsaugos veiksmų prieš buvusį liberalų lyderį Eligijų Masiulį.

Po kelias valandas trukusio advokatų prašymų svarstymo, teismas nutarė, kad valstybės kaltintojas prokuroras Justas Laucius turi skelbti kaltinamąjį aktą.

„Jis yra didelės apimties, bus skelbiamas sutrumpintas“, – sakė prokuroras.

Kaltinamąjį aktą sudaro 450 puslapių, o baudžiamąją bylą – daugiau nei 100 tomų.

Prokurorui paskelbus kaltinimus, bus laukiama kaltinamųjų pozicijos, ar jie pripažįsta kaltę.

Iki šiol nė vienas iš kaltinamųjų kaltės nepripažino.

Pirmiausia prokuroras pradėjo skelbti R. Kurlianskiui pareikštus kaltinimus, jis kaltinamas papirkimu ir prekyba poveikiu, galimus nusikaltimus vykdęs nuo 2015 metų liepos iki 2016 metų gegužės 10 dienos.

R. Kurlianskis kaltinamas davęs kyšius buvusiam Liberalų sąjūdžio lyderiui E. Masiuliui, eksliberalui Š. Gustainiui bei buvusiam Darbo partijos pirmininkui V. Gapšiui.

Teisėsauga įtaria, kad verslininkas taip siekė galimai koncernui naudingų sprendimų priėmimo Seime svarstant ir priimant Vartojimo kredito įstatymo projektą, Seimo nutarimą dėl viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Kelias Vilnius – Utena“.

Buvęs „MG Baltic“ viceprezidentas taip pat kaltinamas siekęs paveikti pasiūlymą dėl Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymo projekto pakeitimo ir išbraukti iš Vilniaus savivaldybės tarybos darbotvarkės klausimą dėl paminklo Jonui Basanavičiui. Šiuos klausimus R. Kurlianskis kaltinamas bandęs paveikti per E. Masiulį.

Kaltinimuose R. Kurlianskui inkriminuojami nusikaltimai pateikiami užfiksuoti minučių tikslumu: nurodomas sostinės restoranuose ir kitur užfiksuotų susitikimų tikslus laikas. Prokuroras taip pat paskelbė apie kaltinimus R. Kurlianskiui automobilyje perdavus pinigus E. Masiuliui.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose. Prokuratūros teigimu, tyrimu atskleista sisteminė korupcija.

R. Kurlianskis taip pat kaltinamas ir davęs bendros 27,1 tūkst. eurų vertės kyšius buvusiam Seimo nariui V. Gapšiui. Teisėsauga teigia, kad už dalį šios sumos buvo padarytos nuolaidos už per koncernui priklausančias televizijas transliuotą Darbo partijos politinę reklamą, kita dalis lėšų buvo užmaskuota kaip parama viešajai įstaigai.

Kaltinamieji sako, kad tyrimas vykdytas tendencingai. Buvęs liberalų lyderis E. Masiulis tikina, kad pas jį rasti pinigai buvo R. Kurlianskio paskola.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24