Vaikams artimesni tampa elektroniniai draugai

2011-12-27, 06:18
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Specialistai sako vis dažniau sulaukiantys tėvų skundų, kad paaugliai daugiau dėmesio skiria ne realiems, o elektroniniams draugams.

Kol specialistai svarsto, ar priklausomybę nuo kompiuterio įtraukti į diagnozę, nematoma problema, pasak psichologų, tyliai auga.

Informatikos pamokoms šalies mokyklose dažniausiai skiriama po dvi akademines valandas per savaitę. Tačiau naudotis kompiuteriu, pasak specialistų, vaikai išmoksta kur kas anksčiau.     

„Unikalu tai, kad vaikai net ir nuo 3 metų jau išmoksta, ką reiškia pelę judinti ir pamatyti tai ekrane. Taigi jau prieš pat mokyklą jau beveik visi yra įvaldę kompiuterį“, – sako psichologas Evaldas Karmaza.

Tėvams, pasak specialisto pirmiausia reikėtų išsiaiškinti kiek ilgai vaikas sėdi prie kompiuterio, ar jam sunku savarankiškai jį išjungti.

Kol nebus galima pasitikėti vaiku, kompiuteris turėtų būti ne jo kambaryje, o svetainėje. Siūlomos ir filtravimo programos, kurios leistų nustatyti kiek atžala laiko praleidžia internete.Ypač to reikėtų pradinukams,kurie tampa naujieji vartotojai be ribų.    

Marija Gabrienė
LTV „Panorama“

www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24