Šaukimas į privalomąją karo tarnybą šiemet eina į pabaigą

2016-10-01, 07:36
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Šaukimas į privalomąją karo tarnybą šiemet eina į pabaigą © BFL (Vyginto Skaraičio nuotr.)

2016 m. šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą eina į pabaigą. Per priešpaskutinį šiemet šaukimo etapą spalio 3 d. į tris Lietuvos kariuomenės dalinius Rukloje ir Panevėžyje atvyks apie 960 karių. Visi jie devynių mėnesių tarnybą pasirinko savo noru, arba, patekę į šaukimo sąrašus, pareiškė norą atlikti ją pirmumo tvarką.

Didižioji dalis kariuomenės naujokų - 406 šauktiniai kariai - tarnybą atliks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke, kur tarnaus aštuonias savaites. Vėliau jie tarnybą tęs savo pasirinktuose daliniuose. Mokomajame pulke kariai išeis bazinį kario kursą, kurio metu lankys teorines paskaitas, mokysis Rikiuotės ir Karo tarnybos statutų, įgis karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir medicinos žinių, susipažins su ginklais ir ryšio priemonėmis. Po bazinio kario kurso prasidės karių specialistų rengimo etapas Sausumos pajėgų Juozo Lukšos mokymo centre. Kolektyvinio rengimo metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, atlikti jiems paskirtas užduotis.

180 karių tarnybą pradės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje, o dar 373 šauktiniai – LK MPB „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje. Šiuose batalionuose tarnausiantys kariai visus karinio rengimo etapus praeis nekeisdami vietos. Čia jie praleis visus 9 tarnybos mėnesius.

Paskutiniai 2016 m. šaukimo nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai (apie 450) tarnybą pradės spalio antrąją savaitę.

2016 m. tarnybą jau yra pradėję 1538 šauktiniai, iš jų 33 merginos. Visi jie šį tarnybos būdą pasirinko savo noru arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Baigę 9 mėn. trukmės tarnybą jaunuoliai galės siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje arba jie bus įrašyti į kariuomenės parengto personalo rezervą. Šiemet kaip ir pernai į tarnybą bus pašaukta 3 tūkst. nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

kam.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24