VDI informacija dėl Rugsėjo pirmosios

2012-08-21, 13:31
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šiais metais Rugsėjo 1-oji, Mokslo ir žinių diena, kuri skelbiama Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatyme, bus šeštadienį. Švietimo ir mokslo ministerija mokyklų bendruomenėms šiemet suteikė teisę pačioms pasirinkti, kada rengti mokslo metų pradžios šventę: ar šeštadienį, ar pirmadienį, rugsėjo 3 dieną.

Valstybinė darbo inspekcija, siekdama, kad būtų išvengta įvairaus įstatymų traktavimo numatomais dvejopais pasirinkimų atvejais, primena kai kurias Darbo kodekso nuostatas.

Jei mokyklos mokslo metų pradžios šventę rengtų rugsėjo 1-ąją, šeštadienį, tą diena dirbsiantiems mokytojams turėtų būti apmokama kaip už darbą poilsio dieną. Darbuotojo pageidavimu, ši diena taip pat gali būti kompensuojama suteikiant jam kitą poilsio dieną arba tą dieną pridedant prie kasmetinių atostogų.

Nuo šių metų Darbo kodeksas buvo papildytas dar viena lengvata asmenims, auginantiems vaikus - darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus pirmąją mokslo metų dieną, mokant darbuotojo vidutinį darbo užmokestį. Kadangi ši garantija sietina su mokslo metų pradžios švente, ja turės teisę pasinaudoti ir tėvai, kurių vaikams iki dvylikos metų mokslo metų pradžios šventė jų mokykloje rengiama rugsėjo 3-ąją.

Primintina, kad ši garantija taikytina tik tiems darbuotojams, kurie neturi teisės į visą papildomą poilsio dieną per mėnesį, t.y. netaikytina darbuotojams, auginantiems du vaikus iki 12 metų ar neįgalų vaiką iki 18 metų.

www.vdi.lt

www.lvcom.eu

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24