Elektroninį dienyną naudoja jau pusė visų vidurinių ir pagrindinių mokyklų

2012-03-07, 08:34
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Praėjusiais metais sparčiai daugėjo mokyklų, pradėjusių taikyti elektroninius dienynus. Mokinių ugdymo apskaitą tokiu būdu tvarko per pusę tūkstančio mokyklų.

Elektroninio dienyno, kaip ir anksčiau įprasto popierinio dienyno, pagrindinė funkcija – kaupti duomenis apie mokinių mokymosi pasiekimus: fiksuoti pažymius, lankomumą, pamokų turinį. Tačiau dabar mokinių tėvai kasdien gali stebėti vaiko lankomumą, pažangumą, mokyklos administracijos, klasės vadovo informaciją ir pranešimus. Mokytojams sumažėja darbo krūvis ir popierizmas – nebereikia tikrinti ir pildyti pasiekimų knygelių, greičiau galima paruošti klasės ataskaitas ir t.t.

„Mokytojai jau įvertino elektroninio dienyno privalumus, nes gali glaudžiau bendrauti su tėvais, pateikti jiems daugiau informacijos apie vaikų ugdymą. Tačiau dienynas neturi tapti tik popierinio dokumento pakaitalu, kuriame fiksuojami vien mokinių pasiekimai ir perteikiama informacija tėvams, reikia plačiau išnaudoti elektroninio dienyno galimybes“,- sako švietimo ir mokslo viceministras Vaidas Bacys.

Elektroninis dienynas nėra privalomas. Pačios mokyklos priimą sprendimą dėl tokio dienyno naudojimo ir paslaugos teikėjo – gamintojo. Sudarydamos sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, mokyklos numato ir dienyno naudojimo sąlygas, viena iš jų – paslaugos kaina. Vienų gamintojų dienynai yra nemokami, o kiti yra nustatę tam tikrą mokestį.

Jei mokykla sudaro sutartį su elektroninio dienyno gamintoju, kurio paslauga mokama, ji gali tam skirti mokinio krepšelyje numatytas lėšas. Mokiniui per metus skiriama 20 Lt informacinėms ir komunikacinėms technologijoms diegti ir naudoti, taip pat ir elektroniniams dienynams tvarkyti. Pažymius, pamokos turinį, pamokų lankomumą mokinių tėvai iš elektroninio dienyno sužino nemokamai. Tėvų pageidavimu galima teikti papildomas paslaugas, pvz., SMS žinutes, tačiau už jas reikia susimokėti.

Švietimo ir mokslo ministerija atkreipia dėmesį, kad mokykla privalo tėvus informuoti apie mokinių mokymosi pasiekimus. Jei šeima neturi prieigos prie elektroninio dienyno, tai mokykla privalo informuoti kitais būdais, pvz., atspausdinti pasiekimų įvertinimų suvestines ir įteikti jas tėvams.

„Elektroninių dienynų teikiami privalumai skatina mokytojus aktyviau taikyti informacines komunikacines technologijas kitose mokyklos gyvenimo srityse, - sako Švietimo informacinių technologijų centro direktorius Vaino Brazdeikis. - Planuojama, kad greitu laiku mokiniai skaitys elektroninius vadovėlius, užduotis atliks virtualioje aplinkoje ir t.t.

www.smm.lt

www.lvcom.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24