Grupė teroro išpuolio Minsko metro metu nukentėjusių atvyko į reabilitacijos kursus

2011-09-16, 06:56
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Dešimt teroro išpuolio Minsko metro metu nukentėjusių Baltarusijos piliečių rugsėjo 15 dieną atvyko į reabilitacijos kursus Palangoje bei Abromiškėse. Nukentėjusiuosius Vilniuje priėmė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Eitvydas Bajarūnas.

Šių metų balandžio 11 dienos vakare vienoje iš Minsko centre esančių metro stočių įvykdytas teroro išpuolis, kurio metu žuvo ar nuo patirtų sužalojimų mirė 15 žmonių, dar keli šimtai buvo sužeisti.
Susitikime su Baltarusijos piliečiais E. Bajarūnas pažymėjo, kad Lietuva su atjauta atsišaukė į kaimynų nelaimę, o Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija  pasiūlė grupei sprogimo metu nukentėjusių asmenų suteikti nemokamas reabilitacijos paslaugas Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigose. Vyriausybė tam tikslui skyrė 50 tūkst. litų.
Baltarusių reabilitacijos programą Lietuvoje derino Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija kartu su ambasada Minske. Bendradarbiaujant su Baltarusijos institucijomis suformuota 10 nukentėjusių asmenų grupė. Atsižvelgus į patirtus sužeidimus, 6 pacientai keliaus į Baltijos reabilitacijos centrą Palangoje, 4 - į Abromiškių reabilitacijos ligoninę Elektrėnų savivaldybėje. Reabilitacijos kursas truks 24 dienas.

www.urm.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24