Į poetinių komiksų dirbtuves kviečia TARP festivalis

2012-10-16, 16:16
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Savaitgalį sostinės gyventojai ir svečiai turės galimybę pamatyti, kaip lietuvių poetai ir piešėjai gyvai kuria poeziją bei ją interpretuoja komiksuose. Spalio 19 – 21 dienomis Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34, Vilniuje) rengiamos pirmosios Lietuvoje poetinių komiksų dirbtuvės.

Vos prieš metus Lietuvoje prasidėjus intensyviam komiksų kultūros augimui, komiksų dirbtuvės tampa dažnu reiškiniu, masinančiu tiek profesionalius, tiek mėgėjus piešiančiuosius. Audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ iniciatyva pirmą kartą Lietuvoje komiksų dirbtuvės susilies su poezijos dirbtuvėmis.

„Tiesiog neįtikėtina, kad komiksų kultūra, jau daugybę metų tokia gaji kitose šalyse, aplenkė Lietuvą, - sako viena iš „TARP“ organizatorių ir dirbtuvių iniciatorių Gerda Venčkauskaitė. – Labai džiugu, kad pastaruoju metu pas mus šioje srityje juntamas ryškus pagyvėjimas – leidžiamos komiksų knygos, organizuojamos dirbtuvės, konkursa, parodos. Su komiksais susijęs vyksmas kartais vis dar yra eksperimentinio pobūdžio – taip pat ir šios dirbtuvės. Lietuvių poetai pakviesti gyvai improvizuoti tekstus, o piešėjai – juos perteikti komiksuose. Be to, renginį organizuoti padeda menininkė Shaltmira, įgyvendinanti įvairius kūrybingus organizacinius sprendimus. Turėtų būti įdomu.“

Renginio metu įvairūs lietuvių rašytojai ir poetai (Vaiva Grainytė, Ilzė Butkutė, Donatas Paulauskas, Jurga Tumasonytė, Gediminas Kukta, Benediktas Januševičius, Marius Plečkaitis, Viktorija Vosyliūtė, Aušra Kaziliūnaitė, Ieva Toleikytė, projektas „nunu“) susiburs gyvai kurti bei improvizuoti poeziją, kurią čia pat interpretuos ir pieš komiksų kūrėjai. Sukurti darbai vėliau bus eksponuojami „TARP“ festivalio renginių erdvėse.

Vilniaus Memorialinių Muziejų Direkcijos Venclovų namuose-muziejuje dirbtuvių metu bus rodomos specialios vaizdo projekcijos, muzikiniu fonu pasirūpins DJ DJ Regina, DJ TeenBruises ir Maida Bazzar. Į dirbtuves kviečiami visi, norintys pamatyti, kaip vyksta kūrybos procesas, arba patys prie jo prisidėti.

Dirbtuvės vyks spalio 19 d. 17 – 20 val., spalio 20 d. 12 – 15 val., spalio 21 d. 12 – 15 val. Įejimas nemokamas.

Šios dirbtuvės – tai vienas iš įžanginių audiovizualinės poezijos festivalio „TARP“ šiųmetinės programos renginių. „TARP“ programa – nemokamos filmų peržiūros, lietuvių menininkų bei svečių iš Norvegijos, Prancūzijos, Čekijos, Liuksemburgo, kt. – pasirodymai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje praūš spalio 24 – 28 dienomis.

Daugiau informacijos apie „TARP“ festivalį: www.tarpfest.lt.

Organizatorių inf., SHALTMIROS iliustracija

www.lietuvosvalstybe.com

 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24