Susisiekimo ministerija skatina elektrinio transporto plėtrą

2013-01-23, 07:00
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Šiemet Kelių eismo taisyklėse atsirado trys ženklai, susiję su elektromobiliais. Jie žymės šių transporto priemonių įkrovimo vietą, atvejus, kai kelio ženklai elektromobiliams negalioja, kitoms elektra varomoms transporto priemonėms skirtą stovėjimo vietą.

„Lietuvai labai aktualu mažinti priklausomybę nuo iškastinio kuro, didinti atsinaujinančių išteklių naudojimą. Sprendimo teisę turinčioms institucijoms yra gyvybiškai svarbu turėti nepriklausomą ir argumentuotą nuomonę apie elektra varomo transporto plėtrą ir tinkamą šių transporto priemonių infrastruktūros kūrimą.

Vyriausybės programoje esame numatę skatinti elektromobilių plėtrą Lietuvoje, plėtoti elektromobilių įkrovos stočių tinklą, valstybinio ir viešojo sektoriaus automobilius nuosekliai pakeisti elektra varomu transportu“, – sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, šiandien pats išbandęs elektromobilį ir jo įkrovimo stotelę.

Vertinant elektra varomo transporto plėtros galimybes Lietuvoje, 2012 metais buvo atlikta kompleksinė elektromobilių transporto plėtros galimybių studija. Joje pateiktos elektromobilių infrastruktūros įrengimo rekomendacijos bei pasiūlytos elektromobilių naudojimo skatinimo priemonės.

Atsižvelgiant į studijos rezultatus ir 16-osios Vyriausybės programos nuostatas, planuojama ir toliau skatinti elektrinio transporto vystymąsi: parengti ilgalaikį elektromobilių ir jų infrastruktūros plėtros planą, elektromobilių įkrovimo stotelių Lietuvoje planą, spręsti kitus su elektromobilių plėtra ir skatinimu susijusius klausimus.

Vienas naujųjų ženklų „Elektromobilių įkrovimo vieta“ yra įrengtas ir Susisiekimo ministerijos vidiniame kieme šalia veikiančios elektromobilių įkrovimo stotelės. Stotelėje galima įkrauti įvairias elektrines transporto priemones: elektromobilius, elektrolerius, elektrinius dviračius, mopedus, motociklus.  

„Tikimės, kad įkrovimo stotelės įrengimas ministerijos darbuotojus ir svečius paskatins aktyviau naudotis elektrinėmis transporto priemonėmis, domėtis žaliosiomis technologijomis, o šiuo pavyzdžiu seks ir kitos įstaigos“, – sakė šios idėjos autorius Susisiekimo ministerijos kancleris Tomas Karpavičius.
 

www.sumin.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24