Antrasis Vilniaus vakarinio aplinkkelio etapas bus baigtas 2014 metais

2012-12-04, 06:36
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Sostinės Vakarinio aplinkkelio antrame etape jau atlikta beveik 60 proc. visų darbų, juos planuojama baigti 2014 m. pradžioje. Įpusėjusias Vakarinio aplinkkelio antro etapo statybas šiandien apžiūrėjo susisiekimo ministras Eligijus Masiulis ir Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Antrajame etape nuo L. Asanavičiūtės iki Ozo gatvių bus nutiesta 2,84 km ilgio atkarpa  ir joje pastatyti 3 viadukai (ties L. Asanavičiūtės ir D. Gerbutavičiaus gatve, ties Pilaitės prospektu ir pėsčiųjų viadukas ties V. Maciulevičiaus gatve).

„Vilniaus infrastruktūrai nuo 2009 iki 2012 metų Susisiekimo ministerija skyrė beveik 600 mln. litų. Šiomis lėšomis buvo ne tik tvarkomos ir prižiūrimos gatvės, bet ir finansuojami Gariūnų tilto bei kelio, Žirnių gatvės, Goštauto viadukų ir kt. infrastruktūros projektai. Tarp jų – ir Vilniaus vakarinis aplinkkelis“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

„Vakarinio aplinkkelio I etapo darbai buvo užtęsti ir vėlavo dvejus metus. Dėl to svarbu, kad II etapo statybos vyksta sparčiai, ir jos bus užbaigtos jau už pusantrų metų. Tikimės, kad kitais metais jau pradėsime ir parengiamuosius III etapo darbus. Beje savivaldybė lyginant su ankstesniais metais savo vykdomuose projektuose įsisavina ne 51% , kaip buvo anksčiau, bet 75 % Europos sąjungos lėšų“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Vakarinis aplinkkelis tiesiamas Lazdynuose, Karoliniškėse ir Pilaitėje  link Ukmergės plento.  Projektas susideda iš trijų etapų: I etapas, vykęs 2009 m. vasario mėnesį  ir 2011 m. sausio mėnesį, - nuo Oslo iki L. Asanavičiūtės g. Šiuo metu jau vykdomas II etapas, jį planuojama baigti 2014 m. pradžioje.

Vakarinio aplinkkelio III etapą planuojama suskirstyti į A ir B dalis. IIIA etapo metu bus nutiesta gatvė nuo Ozo g. iki Šiaurinės g., o IIIB etapo metu – nuo Šiaurinės g. iki Ukmergės g. Šiandien ministras ir meras aptarė galimus finansavimo šaltinius III etapui.

Vakarinio aplinkkelio viso projekto vertė gali siekti 655 mln. litų, iš kurių didžioji dalis - Europos Sąjungos lėšos.

www.sumin.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24