Apie vaikų žūtis keliuose gyventojams primins seni žaislai

2012-11-17, 06:10
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

19 vaikų – beveik visa mokyklinė klasė – būtent tiek nepilnamečių Lietuvos keliuose žuvo praėjusiais 2011 metais. Per pirmus 10 šių metų mėnesių eismo įvykiai nusinešė dar 12 vaikų gyvybių. Artėjant Pasaulinei žuvusiųjų eismo įvykiuose atminimo dienai (ji minima trečiąjį lapkričio sekmadienį), Susisiekimo ministerija inicijuoja akciją „Žaislai, kurių nebereikės“ ir kviečia visus gyventojus atkreipti dėmesį į mažųjų eismo dalyvių saugumą.

Lapkričio 16 dieną, sostinės Vinco Kudirkos aikštėje nuo 16 val. iki 19 val. vyko prevencinė eismo saugumo akcija, kurios metu buvo įrengta nebereikalingų žaislų instaliacija, skatinanti atkreipti vilniečių ir sostinės svečių dėmesį į skaudžiausias eismo nelaimes, kuriose žūva vaikai.

Kiekvienas iš 19 akcijos simboliu tapusių nebereikalingų žaislų  – tai priminimas apie praėjusiais metais keliuose beprasmiškai užgesusias vaikų gyvybes: vyriausiam iš jų buvo 17, mažiausiajam – vos 2-eji. Kartu šia iniciatyva norima paraginti dar kartą susimąstyti apie tai, ką dėl vaikų saugumo turėtume padaryti mes, suaugusieji.

„Eismo nelaimės, kuriose miršta vaikai yra pačios skaudžiausios, todėl mažinti šią kraupią statistiką visi privalome drauge“, – pabrėžė Vidmantas Pumputis, Susisiekimo ministerijos Saugaus eismo skyriaus vedėjas. Pasak jo, dažniausios vaikų žūčių kelyje priežastys yra vaikų vežimas automobiliu be specialių jų ūgiui ir svoriui pritaikytų sėdynių, kitų eismo dalyvių neatidumas ir nesugebėjimas prognozuoti eismo situacijos, kai kelyje ar šalia jo yra vaikų, o taip pat  – pačių vaikų neatsargus elgesys kelyje.

Akcija „Žaislai, kurių nebereikės“ skirta ne tik priminti, kad visi esame eismo dalyviai ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar būsime saugūs, ar sugebėsime apsaugoti kitus, bet ir paraginti visus būti atidesniais ir atsakingesniais, nes šiuo metų laiku nelaimių keliuose skaičius smarkiai išauga, dabar – pats metas pasirūpinti atšvaitais, rasti laiko paaiškinti, kaip svarbu protingai elgtis gatvėse ir šalia jų, kaip saugiai važiuoti dviračiu, taip pat – pasirūpinti vaikams skirtomis kėdutėmis automobiliuose. Pagal šį lapkritį įsigaliojusią naują vaikų vežimo tvarką, specialiai pritaikytose automobilinėse kėdutėse turi būti vežami visi žemesni nei 135 centimetrų ūgio vaikai.

Eismo nelaimių, kuriose žūva vaikai, statistika kelia saugaus eismo specialistų nerimą jau ne pirmus metus. Nors per paskutinįjį penkmetį žuvusiųjų eismo įvykiuose skaičius mažėjo, kiekviena užgesusi vaiko gyvybė – jau per didelė netektis. 2010 m. Lietuvos keliuose žuvo 17 vaikų, 2009 m. – 36, 2008 m. 33, 2007 m. – net 70.

www.sumin.lt

www.lietuvosvalstybe.com

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24