Tikrinta automobilių tarša, sulaikytas neblaivus vairuotojas

2022-09-21, 12:02
Įvertinkite šį įrašą
(1 balsas)
Tikrinta automobilių tarša, sulaikytas neblaivus vairuotojas Organizatorių nuotr.

Šiandien Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos policija ruošiasi rugsėjo 22-ajai – Dienai be automobilio – ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose stabdo automobilius bei kviečia vairuotojus keliauti aplinkai draugiškais būdais.

Pareigūnai trečiadienio rytą vairuotojus stabdė Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, kvietė juos rytoj sėsti į nemokamą viešąjį transportą, o taip pat dovanojo viešojo transporto bilietus būsimoms kelionėms.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas kartu su Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojais Kaune tikrino ir automobilių taršą. Vienas iš patikrintųjų viršijo leistiną taršos ribą.

„Matėme, kad vairuotojus tokia akcija maloniai nustebino, daugelis su šypsena priėmė dovanojamus viešojo transporto bilietėlius ir atšvaitus. Galbūt su šia akcija gyventojų įpročių ir nepakeisime, bet tikime, kad vairuotojai dalinsis įspūdžiais su draugais ir artimaisiais ir bent rytoj nuspręs automobilius palikti namuose“, – sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Reido metu Vilniuje taip pat buvo pagautas neblaivus vairuotojas, įpūtęs beveik 2 promiles.

Toks reidas Lietuvoje organizuojama pirmą kartą ir juo siekiama paskatinti vairuotojus keisti įpročius bei paraginti į darbą ar susitikimus vykti autobusu, troleibusu, rinktis kelionę dviračiu, paspirtuku, pėsčiomis.

Ši akcija yra vienas iš rugsėjo 16 – 22 d. vykstančios Europos judumo savaitės renginių. Šią savaitę Europos Komisija skatina gyventojus pamiršti savo automobilius ir keliauti aplinkai draugiškais būdais.

Šiemet į Europos judumo savaitės renginius įsitraukia bene 3 tūkst. miestų iš Europos ir tokių šalių, kaip Japonija, Kosta Rika, Argentina, Pietų Korėja ir pan., prie jos šiemet jungiasi ir virš 40 Lietuvos miestų.

Aplinkos ministerijos ir policijos inf. 

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24