S. Skvernelis: kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas

2020-05-13, 12:35
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
S. Skvernelis: kaukių dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas © l24 (M.Paliuškevič nuotr.)

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pranešė apie naujausius sprendimus COVID–19 komiteto posėdyje, kurie trečiadienį dar bus svarstomi Vyriausybėje.

„Visų pirma – dėl kaukių. Jų dėvėjimas viešose vietose nebebus privalomas – tik rekomenduojamas. Kaukių taip pat nebereikės dėvėti sportuojant uždarose erdvėse: ne tik profesionaliems sportininkams, bet ir visiems kitiems. Tačiau kaukes vis dar reikės dėvėti ten, kur susirenka daug žmonių, kur jie užtrunka ilgesnį laiką, kur neįmanoma užtikrinti saugių atstumų, o tai reiškia padidintą epidemiologinę riziką: turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, viešuose renginiuose, ekskursijose bei viešojo transporto įlaipinimo vietose“, – feisbuke pranešė S. Skvernelis.

Nutarta leisti švietimo įstaigoms pačioms pasirinkti, kokios formos ugdymą taikyti: nuotolinį, įprastą su nustatytais reikalavimais arba mišrų.

„Taip pat šią vasarą bus organizuojama daugiau nei įprastai vaikų vasaros stovyklų. Suprantu, kad nemažai daliai tėvų tai bus labai aktualu. Dar daugiau: Vyriausybė ieškos būdų, kaip subsidijuoti šias stovyklas ir taip padengti bent dalį tėvų išlaidų“, – rašė premjeras.

Nuo gegužės 30 dienos siūloma leisti atnaujinti profesionalaus sporto varžybas be žiūrovų.

„Dėl renginių. Nuo gegužės 30-osios jie bus leidžiami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, kuomet dalyvaus ne daugiau kaip 30 žiūrovų (renginio organizatoriai ir personalas čia neįsiskaičiuoja) ir bus išlaikomas nustatytas atstumas tarp jų. Čia noriu pridurti, jog jau artimiausioje ateityje leidžiamas žiūrovų skaičius gali keistis didėjimo linkme – jei tik leis epidemiologinė situacija“, – teigė S. Skvernelis.

„Pabaigai noriu priminti dar vieną svarbų dalyką: nuo ateinančio pirmadienio vėl bus leidžiama teikti odontologijos paslaugas. Tiek poliklinikose, tiek privačiuose kabinetuose, tiek ligoninėse. Kalbu ne tik apie skubią odontologinę pagalbą, bet ir įprastas planines procedūras. Žinoma, visos įstaigos, kurios teikia odontologijos paslaugas, prieš atsidarydamos turi parengti planus, kaip organizuos darbą, juose numatyti viską, kas būtina, norint užtikrinti ir pacientų, ir personalo saugumą“, – pridūrė jis.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24