Lenkija pratęsė vidaus sienų kontrolę, toliau draudžiamas tranzitas

2020-05-18, 20:34
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Lenkija pratęsė vidaus sienų kontrolę, toliau draudžiamas tranzitas pixabay.com asociatyvi nuotr.

Lenkija iki birželio 12 dienos pratęsė Europos Sąjungos vidaus sienų kontrolę su Lietuva, Vokietija, Čekija ir Slovakija.

Tai reiškia, kad Lenkijos pareigūnai ir toliau tikrins į jų šalį atvykstančių asmenų dokumentus, o keliaujantiems į Lenkiją teks paisyti jos viduje galiojančių draudimų ir ribojimų.

Kaip skelbia oficialios šios šalies valdžios institucijos, užsieniečių tranzitas per Lenkijos teritoriją ir toliau bus draudžiamas. Išimtis taikoma tik krovinius komerciniais reisais gabenantiems vairuotojams ir jų transporto priemonėms.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) primena, kad nuo gegužės 11 d. iš Lietuvos į Lenkiją galima vykti darbo, verslo ar studijų reikalais. Tokiems asmenims nėra taikoma 14 dienų izoliacija.

Pasienio tikrinimo metu Lenkijos pasieniečiams privaloma pateikti kelionės priežastis patvirtinančius dokumentus. Tai gali būti darbo sutartis su Lenkijos bendrove, komandiruotės įsakymas, darbuotojo pažymėjimas, leidimas dirbti Lenkijoje, įmonės dokumentai, verslo liudijimas, įrodantis, kad turite verslo ryšių Lenkijoje, sutartis su Lenkijos švietimo įstaiga dėl mokslo, studento/moksleivio pažymėjimas, kvietimas dalyvauti mokslinėje konferencijoje ir pan.

Galutinį sprendimą dėl įleidimo į Lenkijos teritoriją priima Lenkijos pasieniečiai.

Išvykti iš Lietuvos į Lenkiją ir grįžti atgal galima per Kalvarijos – Budzisko ir Lazdijų – Aradninkų pasienio kontrolės punktus.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos informacija

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24