Britanijos naujuoju „Brexit“ sekretoriumi paskirtas euroskeptikas S. Barcklay

2018-11-17, 07:55
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Britanijos naujuoju „Brexit“ sekretoriumi paskirtas euroskeptikas S. Barcklay pixabay.com asociatyvi nuotr.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) penktadienį paskyrė menkai žinomą jaunesnįjį sveikatos apsaugos ministrą Stepheną Barclay (Stiveną Barklėjų) naujuoju „Brexit“ sekretoriumi.

Euroskeptiškų pažiūrų buvęs draudimo bylų teisininkas taps jau trečiuoju asmeniu, atsakingu už Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos procesą. Du jo ankstesni pirmtakai atsistatydino protestuodami prieš Th. May poziciją dėl „Brexit“.

J. Barclay nuo 2010 metų yra Britanijos parlamento narys. Jo ankstesnis darbas buvo susijęs su pirkimais medicinos sektoriuje, darbuotojų apmokėjimu ir sutartimis.

Anksčiau jis užėmė svarbias pareigas Iždo departamente ir buvo atsakingas už finansinių paslaugų sritį.

Prieš pasukdamas į politiką jis dirbo teisininku draudimo bendrovėje „Axa Insurance“ ir buvo vienas iš Britanijos finansinių paslaugų tarnybų valdybos inspektorių.

Be to, jis yra dirbęs banke „Barclays“ priežiūros reikalų direktoriumi ir vadovavo jo kovos su pinigų plovimu padaliniui.

Vedęs ir du vaikus turintis J. Barcklay yra išrinktas rytų Anglijoje, Kembridžšyro grafystėje.

Jo pirmtakas Dominicas Raabas (Dominikas Rabas) ketvirtadienį atsistatydino, sakydamas, kad negali pritarti „Brexit“ sutarties projektui, anksčiau šią savaitę suderintam su Europos Sąjunga.

Pats D. Raabas buvo paskirtas liepą, atsistatydinus pirmajam „Brexit“ sekretoriui Davidui Davisui (Deividui Deivisui). Pastarojo pasitraukimas taip pat buvo susijęs su nesutarimais dėl Th. May strategijos.

Dabar S. Barclay bus atsakingas už įstatymų, susijusių su „Brexit“ įgyvendinimu, stūmimu priešiškai nusistačiusiame parlamente.

Jo departamentas taip pat rengia planus kritiniam atvejui, jeigu derybų su Briuseliu procesas žlugtų, o Britanija ateinančių metų kovo 29-ąją išstotų iš bendrijos be jokios sutarties.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24