Rusija Sirijai perduos raketų sistemų

2018-09-24, 16:12
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Rusija Sirijai perduos raketų sistemų Asociatyvi nuotr. Tim Mossholder / unsplash.com

Rusija per artimiausias dvi savaites perduos Sirijai oro erdvės gynybos sistemą S-300, pirmadienį pareiškė rusų gynybos ministras Sergejus Šoigu.

Šis sprendimas buvo priimtas po praeitą savaitę įvykusio incidento, kai Sirijos oro erdvės gynybos raketos numušė vieną Rusijos karinį lėktuvą.

„Sirijos ginkluotosioms pajėgoms per dvi savaites bus perduotas šiuolaikinis zenitinių raketų kompleksas S-300. Jis pajėgus perimti oro puolimo priemones didesniu nei 250 km atstumu ir smogti iš karto keliems taikiniams“, – pažymėjo S. Šoigu.

Ministras nurodė, kad šis nurodymas buvo gautas iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino po 15 rusų karių gyvybių nusinešusio incidento, dėl kurio Maskva apkaltino Izraelio oro pajėgas.

„Pabrėžiu, kad 2013 metais Izraelio prašymu atidėjome komplekso S-300 pristatymą į Siriją, nors jis buvo paruoštas išsiuntimui, o Sirijos kariai įvykdė tinkamą pasirengimą. Dabar padėtis pakito – ir ne mūsų kalte“, – nurodė ministras.

Pasak jo, ši sistema turėtų reikšmingai sustiprinti Sirijos oro erdvės gynybos potencialą.

Be to, S. Šoigu pareiškė, kad Rusija pradės slopinti radarų ir palydovinės navigacijos signalus Viduržemio jūros rajone prie Sirijos, kur skraido bombardavimo misijas šioje šalyje vykdantys lėktuvai.

„Viduržemio jūros akvatorijos šalia Sirijos bus vykdomas kovinės aviacijos, atakuojančios objektus Sirijos teritorijoje, palydovinės navigacijos, borto radiolokacijos sistemų ir ryšio sistemų radioelektroninis slopinimas“, – pabrėžė ministras.

Rusijos Valstybės Dūmos gynybos komiteto pirmininko pavaduotojas Jurijus Švytkinas vėliau sakė naujienų agentūrai „Interfax“, kad naudojant šias radioelektroninio slopinimo priemones kitų šalių orlaiviai, dalyvaujantys antskrydžiuose Sirijoje, „apaks“ ir nebegalės vykdyti tikslių smūgių.

Jis pridūrė, kad Rusijos radioelektroninio slopinimo sistemos taip pat galės trikdyti antžeminių ir jūrinių pajėgų operacijas.

bns
Naujienų agentūros BNS informaciją
atgaminti visuomenės informavimo
priemonėse bei interneto tinklalapiuose
be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24