Mokykla turi padėti žmogui kurti laimingą gyvenimą

2022-03-05, 15:02
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Direktorė Laimutė Vaitiekūnienė Direktorė Laimutė Vaitiekūnienė Nerijaus Pugačiausko nuotr.

Praėjusiais metais Veisiejų technologijos ir verslo mokykla prisijungė prie Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ ir kartu su Druskininkuose veikusiu šio centro filialu tapo Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Pietų Lietuvos filialu, savo veiklą vykdančiu jau dviejų savivaldybių teritorijoje.

Sustiprėjusiai mokymo įstaigai vadovaujanti Laimutė Vaitiekūnienė mano, kad žmogaus gyvenimo prasmė yra iššūkių sau kėlimas ir jų įgyvendinimas: „Šis mano gyvenimo etapas – labai prasmingas, nes reikia padėti pamatus naujai besikuriančiam profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ filialui. Laimėjimų jau yra: suburta jauna ir profesionali administracijos komanda, bene geriausi regiono profesijos ir bendrojo ugdymo mokytojai. Visų mūsų tikslas – kuo sklandžiau įgyvendinti reorganizacijos nuostatas taip, kad taptume dar stipresniu, itin kokybiškas profesinio mokymo paslaugas teikiančiu centru regione“.

Naujojo Pietų Lietuvos filialo strategija remiasi lanksčiu reagavimu tiek į mokinių, tiek į darbdavių poreikius, todėl jau pirmaisiais reorganizacijos metais duris atvėrė kurorto profesijų skyrius Druskininkuose bei technologijų ir verslo skyrius su gimnazija Veisiejuose.

Direktorė Laimutė Vaitiekūnienė tikina, kad Pietų Lietuvos filialo gimnazijoje mokiniai jau gali imti dėlioti savo būsimos karjeros planus: „Džiaugiuosi, kad pagaliau garsiai pradėta kalbėti apie karjeros ugdymą mokyklose. Tai reiškia, kad jaunas žmogus galės kryptingai atsiskleisti pagal savo polinkius. Mūsų centras turi visas galimybes suteikti tam tęstinumą: netolimoje ateityje mūsų mokiniams, nusprendusiems tęsti studijas kolegijoje, bus užskaitoma dalis modulių ir dėl to jų mokymasis aukštojoje mokykloje ženkliai sutrumpės.“

Ugdymas karjerai – tai pamatas jauno žmogaus ateičiai, Veisiejuose esančioje gimnazijoje prasidedantis jau nuo devintos klasės, kai pasirinktinai pagal moksleivių pomėgius ir talentus jiems dėstomi profesijų moduliai, susiję su statybomis, maisto ruošimu, grožio sritimi. Tai reiškia, kad mokiniai mokosi ne tik visų pagrindinių dalykų, dėstomų ir kitose mūsų šalies gimnazijose, bet ir papildomai, vietoje technologijų pamokų, daro tai, kas artima jų širdžiai ir naudinga būsimai karjerai – kepa picas, verda kavą, kerpa plaukus, aptarnauja kavinės lankytojus. Tokiu būdu jie ne tik „pasimatuoja“ dominančias profesijas, bet ir gauna pažymėjimą, suteikiantį tam tikrą, pavyzdžiui, picų kepėjo, kompetenciją.

Pabaigę dešimt klasių, jaunuoliai gali mokytis toliau ir įgyti visą pasirinktą profesiją. Tokiu atveju mokiniai ne tik įgis vidurinį išsilavinimą, bet ir pasimokę dar vienerius metus, taps kvalifikuotais statybininkais-apdailininkais, padavėjais-barmenais ar kitos srities specialistais.

„Veisiejuose esančioje gimnazijoje mes ruošiame sėkmingai karjerai, nes esame labai stipriai susitelkę į praktinį mokymą, pastebime moksleivių talentus ir padedame jiems, tų talentų vedamiems, užaugti. O tada jau jauniems žmonėms atviras visas pasaulis, nors pirmiausia darbdaviai labai laukia mūsų moksleivių čia, Pietų Lietuvoje“, – sako direktorė Laimutė Vaitiekūnienė.

Beje, Pietų Lietuvos filialas savo mokiniams siūlo ir įvairiopas, turiningas bei prasmingas laisvalaikio leidimo formas.

Technikai neabejingi jaunuoliai, sulaukę 16 metų, čia gali įgyti traktorininko ir minimalaus pasirengimo ūkininkauti kvalifikaciją , o vėliau – ir B kategorijos vairuotojo teises.

Norintys išbandyti save scenoje, gali įsilieti į choreografinio ansamblio „Pasagėlė“ veiklą, o laisvalaikį siejantys su sportu laukiami puikioje salėje, kur galima ne tik žaisti krepšinį ar tinklinį, bet ir spausti štangą, sekant Dzūkijos žaidynių štangos spaudimo varžybų čempionų, Pietų Lietuvos filialo ugdytinių Laimutės Bleizgytės ir Arnoldo Meiznerio, pėdomis.

Neabejingi dailei Pietų Lietuvos filialo mokiniai meninės kalvystės būrelyje sukurtais darbais jau papuošė Veisiejų bažnyčią, seniūniją, miestelio parką, jų gaminami suvenyrai tapo Lazdijų švietimo centro renginio „Verslo sparnai“ apdovanojimo statulėlėmis.

Na, o gamtos mylėtojams Pietų Lietuvos filiale įkurta atvira žalioji klasė, kurioje mokiniai gali ne tik pažinti, bet ir tyrinėti juos supančią aplinką.

Be abejonės, kiekvienas žmogus – unikalus, tad ir gimnazijoje susiburia moksleiviai su įvairiomis svajonėmis. „Mes labai vertiname ir tuos mokinius, kurie nusprendžia toliau bandyti, ieškoti, mokytis. Baigę gimnaziją Veisiejuose, kai kurie vyksta studijuoti į šalies kolegijas, universitetus, vejasi savo jaunatviškas svajones. Tačiau moksleiviai pas mus vis sugrįžta, net studijuodami didmiesčiuose jaučia nostalgiją, ateina į gimnaziją pasikalbėti su mokytojais, pasidalija savo jausmais, patirtimis, planais ir visada lieka suprasti bei išklausyti“, – apie dėmesingą atmosferą mokykloje pasakoja L. Vaitiekūnienė.

Švietimo įstaigos lyderė taip pat pabrėžia, kad mokykla turi padėti žmogui kurti laimingą gyvenimą, kuris čia, Pietų Lietuvoje, gali labai sėkmingai skleistis. „Manau, kad žmogui daug nereikia: jis turi turėti būstą, gerai apmokamą, mėgstamą darbą ir išvystytą gydymo, švietimo, paslaugų spektrą. Šiuolaikinė švietimo sistema, o ir mūsų atsinaujinęs Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ filialas turi daug svertų prisidėti prie regionų patrauklumo stiprinimo. Mes suteikiame žmogui labai konkrečius įgūdžius ir gebėjimus, kuriuos jam belieka pritaikyti darbe. Galime drąsiai sakyti, kad profesinis ugdymas – labai patrauklus, tai patvirtina ir mūsų moksleiviai, ir mokytojai, dirbantys iš pašaukimo ir tikintys ne tik savo ugdytiniais, bet ir viso regiono sėkme“, – apibendrina Laimutė Vaitiekūnienė.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24