Veido odos priežiūra rudenį: grįžta retinolis ir rūgštys

2022-10-02, 11:07
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)
Veido odos priežiūra rudenį: grįžta retinolis ir rūgštys Shiny Diamond / unsplash.com nuotr.

Vasarą dauguma galime džiaugtis įdegiu ir sumažėjusiais veido odos bėrimais. Visgi „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė pasakoja, kad prasidėjus rudeniui veido oda gali sujautrėti, parausti ar net atsidėkoti pigmentinėmis dėmėmis už apsauginių priemonių nuo saulės nenaudojimą. 

Priemonės, kurių negalėjote naudoti vasarą

Ruduo – tai metas, kada į savo odos priežiūros rutiną galime sugrąžinti intensyvaus poveikio priemones, kurių negalėjome naudoti vasarą. Anot grožio specialistės, tai priemonės su retinoliu, vitaminais A ir C bei rūgštimis, rašoma pranešime spaudai.

„Priemonės, turinčios aukštesnę koncentraciją šių medžiagų, yra jautrios kontaktui su saule. Neatsakingas jų naudojimas vasarą gali iššaukti pigmentacijos pakitimus, raudonio atsiradimą ar ankstyvą odos senėjimą. Tačiau ruduo žavus tuo, kad dabar pats tinkamiausias metas šioms priemonėms naudoti. Retinolis, vitaminai A ir C, AHA ir BHA rūgštys gali sustangrinti mūsų veido odą, išlyginti raukšleles, sumažinti raudonį ar pigmentines dėmes“, – pasakoja A. Vareikienė.

Rudenį labiau sausėjanti oda

Besikeičiant orams rudenį veido oda gali būti linkusi į išsausėjimą, pasakoja grožio specialistė. Tokiais atvejais ji pataria veido odos priežiūroje atnaujinti prausiklį ir toniką.

„Jeigu nuo vasaros toliau naudojate gelinį prausiklį, rudenį galite pastebėti pirmuosius veido odos išsausėjimo požymius. Šiuo permainingu laikotarpiu, ypatingai jeigu jaučiate odos išsausėjimą ir paraudimą, patariama rinktis kreminius prausiklius, taip pat puikiai tinka pieneliai“, – išskiria A. Vareikienė.

Kaip dar vieną odos drėkinimo priemonę grožio specialistė įvardija toniką. Jis padeda geriau įsisavinti tolimesnes odos priežiūros priemones, atverdamas poras. Jo pagalba sutaupysite kitų priemonių, kadangi dėl geresnio įsisavinimo jų išnaudosite žymiai mažiau.

Nepamirškite lūpų, kaklo ir dekoltė

Mūsų veidas nesibaigia ties smakru, primena grožio specialistė, ragindama pasirūpinti savo kaklo ir dekoltė oda, taip pat lūpomis.

„Nuolat rūpinamės savo veido ir kūno oda, tačiau dauguma pamirštame pasirūpinti tokiomis kūno vietomis kaip kaklas, dekoltė ar lūpos. Jeigu neturite specialių priemonių kaklui ir dekoltė, drąsiai naudokite veidui skirtas priemones – rūgštinį pilingą ar valomąją kaukę. Tuo tarpu rudenį pradėjus sausėti lūpoms, nušveiskite jas švelniu veido ar lūpų pilingu. Vėliau jas patepkite riebiu balzamu arba maitinamosiomis kaukėmis“, – pataria A. Vareikienė.

SPF apsauga

„Net ir pasibaigus vasarai turime saugoti savo odą nuo pavojingų ultravioletinių saulės spindulių. Kartais rudenį norisi daugiau makiažo, todėl vietoje SPF apsaugą turinčio kremo rinkitės kremines, mineralines pudras, taip pat BB ir CC kremus su spalva. Svarbu, kad jie visi turėtų ne mažesnę kaip SPF15 apsaugą. Nors saulė nebe tokia aktyvi, bet rūpestis jūsų odai turi išlikti visais sezonais“, – šypsosi „Eurovaistinės“ grožio specialistė.

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24