Vyriausybė patvirtino motinystės (tėvystės) pašalpų nuostatas

2011-06-29, 15:52
Įvertinkite šį įrašą
(0 balsai)

Ministrų kabinetas šiandien patvirtino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pateiktą Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatų pakeitimo tvarką, pagal kurią bus įgyvendinamos nuo liepos 1 d. įsigaliosiančios Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos. Šie nuostatai užtikrina, kad nuo liepos 1 d. bus sklandžiai pereita prie naujos motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo tvarkos.

Taigi nuo liepos 1 d. įsigalioja naujoji motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo bei jų apskaičiavimo tvarka, kuri yra įtvirtinta dar praėjusių metų viduryje priimtose Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisose. Pagal ją, nuo šiol vaiko priežiūros atostogų išeinantys tėvai turės apsispręsti dėl motinystės (tėvystės) pašalpos gavimo trukmės ir pasirinkti vieną iš dviejų galimų alternatyvų.
Pirmoji alternatyva. Jei vienas iš tėvų nuspręs motinystės (tėvystės) pašalpą gauti iki vaikui sueis vieneri metai, jam bus mokama 100 proc. kompensuojamojo užmokesčio dydžio siekianti pašalpa.
Antroji alternatyva. Jei tėtis arba mama nuspręs minėtą pašalpą gauti iki vaikui sueis dveji metai, tokiu atveju pirmaisiais vaiko gyvenimo metais bus mokama 70 proc., o antraisiais – 40 proc. kompensuojamojo užmokesčio dydžio pašalpa. Antraisiais metais ši pašalpa bus mokama ir tuo atveju, jei vaiką auginantis mama arba tėtis pradės dirbti ir gaus draudžiamųjų pajamų.
Tačiau, jei tėveliai pirmaisiais vaiko priežiūros atostogų metais pradėtų dirbti ir gautų draudžiamųjų pajamų, nepaisant to, kurią alternatyvą pasirinktų, gautų tik dalį motinystės (tėvystės) pašalpos. Tokiu atveju būtų mokamas pašalpos ir tėvelio atitinkamą mėnesį turėtų draudžiamųjų pajamų skirtumas.
Mama arba tėtis, nusprendęs eiti vaiko priežiūros atostogų, apie pasirinktą alternatyvą – pirmąją arba antrąją – turėtų informuoti „Sodrą“ teikdamas jai prašymą dėl pašalpos skyrimo.
Ši naujoji motinystės (tėvystės) pašalpų mokėjimo ir jų dydžio apskaičiavimo tvarka sudarys palankesnes sąlygas tėveliams, norintiems derinti įsipareigojimus šeimai ir darbui.
Atkreiptinas dėmesys, kad pastarosiomis dienomis viešoje erdvėje pasitaiko netikslios informacijos esą šiandien priimtos nuostatos gali pakeisti nuo liepos 1 d. įsigaliojančią naująją tvarką, kuri numatyta Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisose. Šis teiginys yra klaidingas. Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpų nuostatais tik įtvirtinama tvarka, kaip įgyvendinamos praeitų metų viduryje priimtos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos, o ne keičiamos.

socmin.lt

Komentuoti

 

 

Vieta Jūsų REKLAMAI
300x100px
Vieta Jūsų REKLAMAI
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24