Rozpoczęto napełnianie gazem pierwszej nitki Nord Stream 2

2021-10-04, 19:54
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot. Twitter.com/NordStream2 Fot. Twitter.com/NordStream2

Spółka realizująca budowę Nord Stream 2 ogłosiła, że w poniedziałek rozpoczęto napełnianie gazem pierwszej nitki rurociągu. Wstępne napełnienie jest wymagane przed rozpoczęciem właściwego transportu gazu.

Spółka nie podała informacji na temat planowanej daty oddania gazociągu do regularnej eksploatacji. Według ekspertów, jest możliwe, że gaz będzie dostarczany już w październiku. Gazprom planuje w tym roku przepompować nim 5,6 mld metrów sześciennych gazu.

Gazociąg został ukończony we wrześniu br. Jak powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, w sprawie Nord Stream 2 „trwa proces uzyskiwania niezbędnych zezwoleń od regulatora niemieckiego”.

Nord Stream 2 to dwunitkowa magistrala wiodąca z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Ma transportować 55 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie. Budowie rurociągu sprzeciwiają się Polska, Ukraina, państwa bałtyckie i USA. Nord Stream 2 zwiększy zależność Europy od rosyjskiego gazu.

Na podst. PAP

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Piątek, 26 czerwca 2026

    Święci bracia męczennicy Jan i Paweł, wspomnienie

    Mt 8, 1-4

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Gdy Jezus zszedł z góry, podążał za Nim wielki tłum. Wtedy podszedł do Niego trędowaty, pokłonił się i prosił: „Panie! Jeżeli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. On wyciągnął rękę, dotknął go i powiedział: „Chcę, bądź oczyszczony”. I natychmiast został oczyszczony z trądu. Jezus mu nakazał: „Pamiętaj, nie mów o tym nikomu, lecz idź, pokaż się kapłanowi, a na świadectwo dla nich złóż ofiarę, zgodnie z nakazem Mojżesza”.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24