Tradycyjnie, w pierwszą sobotę lutego, mury Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie wypełniły się radosnym gwarem i wzruszeniem. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Wieczór Absolwentów – wydarzenie, które od lat łączy pokolenia i przypomina, że szkoła to nie tylko budynek, lecz przede wszystkim ludzie i ich wspólne historie.

Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie z ogromną przyjemnością zaprasza Absolwentów oraz Nauczycieli na uroczyste Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się 13 lutego o godz. 18.00 w auli Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

W sobotni wieczór, 1 lutego, sala Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu wypełniła się śmiechem, wspomnieniami i radością. Absolwenci różnych roczników spotkali się, by wspólnie celebrować swoje szkolne lata. Motywem przewodnim spotkania był symboliczny „Gimnazjalny Ekspres nr 2025”, który zabrał uczestników w nostalgiczną podróż pełną wspomnień, wzruszeń i radosnych chwil.

Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole (była trójjęzyczna szkoła średnia) gościła 10 lutego wszystkich absolwentów, którzy na przeciągu wielu lat uczyli się jak w szkole średniej tak również i w gimnazjum. Na spotkanie absolwentów przy kawie do auli gimnazjum licznie przybyli, mało powiedzieć przybyli, gremialnie i tłumnie zawitali ci, którzy niedawno opuścili szkolne mury jak i ci, którzy już zapomnieli, jak wygląda szkolna ława.

Ciepłych wspomnień nie zabrakło podczas spotkania absolwentów 11 lutego w Szkole Podstawowej w Szumsku.

W połowie lipca w Jaszunach odbyło się spotkanie absolwentów dawnego technikum w Białej Wace z rocznika, który ukończył szkołę pół wieku temu. Na spotkanie przybyło sporo uczestników z różnych grup.

Tegoroczne spotkanie absolwentów „Piątki” wiernych od wielu lat swojej „budzie” na Antokolu , jeszcze raz udowodniło, że żadne kataklizmy nie stoją na przeszkodzie, by znów, jak dawniej, wykazać swą miłość i przywiązanie do placówki, do kolegów z ławy szkolnej, do tego, co było ważne w zachowaniu polskości.

Tradycją już stały się zimowe Spotkania Absolwentów w naszym gimnazjum. Dzień 2 lutego był miłą okazją do spotkania z uczniami, którzy opuścili już mury Gimnazjum „Żejmiany” w Podbrodziu, by rozpocząć swe nowe edukacyjne przygody.

Jak co roku, od lat dwunastu, wielu naszych ziomków, którzy niegdyś ukończyli słynną „Piątkę”, czekają na wspólne spotkanie. Przy historycznym gmachu na Piaskach, gdzie nawet mury, zbudowane w okresie międzywojennym, przywołują wspomnienia.

Dla każdego, cokolwiek by czynił w życiu, pierwszym krokiem było zdobywanie wiedzy w szkole… a więc „czym, przysłowiowa, skorupka nasiąknie”…

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24