Jak co roku, w pierwszą niedzielę sierpnia udaliśmy się na pielgrzymi szlak śladami anielskich sióstr: Sł. B. Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej.W piękną pogodę, którą w tym roku można uznać jako szczególny dar dla pielgrzymów, pośród dorodnych pól i lasów 12-kilometrowym szlakiem przeszło około 130 osób. Wśród nich przeważali ludzie młodzi, którzy często całymi rodzinami wybrali się na ten niedługi, toteż i niezbyt uciążliwy szlak.

„Pryciuny zostaną tą górą (…), skąd ku Niebu wzrośnie wiele dusz dla Mnie. Z ubogiej strzechy w Pryciunach Moja miłość wytryśnie” – Pan Jezus do s. Wandy Boniszewskiej.

4 sierpnia (niedziela) po raz 14. odbędzie się Piesza Pielgrzymka Śladami Sióstr od Aniołów Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej.

6 sierpnia, w niedzielę, już po raz 13. odbyła się piesza pielgrzymka z Bujwidz do Pryciun „Śladami sióstr Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej”.

6 sierpnia, w niedzielę, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Śladami Sióstr od Aniołów Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej. Pątnicy wyruszą z Bujwidz do Pryciun.

W ostatnią niedzielę lipca mieszkańcy gminy bujwidzkiej (rejon wileński) od wielu lat zbierają się przy kaplicy w Pryciunach na odpuście ku czci św. Ignacego.

7 sierpnia, w niedzielę, już po raz 12. odbędzie się piesza pielgrzymka z Bujwidz do Pryciun „Śladami sióstr Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej”.

Gmina Bujwidze ma wielki zaszczyt posiadania na swym terenie tak pięknej i historycznie ważnej kaplicy św. Ignacego Loyoli, przy której tradycyjnie co roku, w Pryciunach na odpust św. Ignacego zbierają się mieszkańcy nie tylko z gminy Bujwidze, lecz i z różnych zakątków Wileńszczyzny.

1 sierpnia pod przewodnictwem nowego proboszcza parafii bujwidzkiej ks. Raimundasa Macidulskasa odbyła się 12. Piesza Pielgrzymka Śladami s. Wandy Boniszewskiej i s. Heleny Majewskiej. Trasę z Bujwidz do Pryciun pielgrzymi z Wileńszczyzny przemierzają co roku, by upamiętnić działalność Zgromadzenia Sióstr od Aniołów w parafii.

W niedzielę rano z Bujwidz do Pryciun wyruszyła tradycyjna piesza pielgrzymka śladami Sióstr od Aniołów – Wandy Boniszewskiej i Heleny Majewskiej. To już 11. pielgrzymka śladami zakonnic, związanych z parafią bujwidzką.

Strona 1 z 2

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24