Polskie 5G nabiera kształtów

2019-10-29, 13:09
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polski Fundusz Rozwoju, Exatel oraz przedstawicie komercyjnych przedsiębiorstw telekomunikacyjnych podpisali wczoraj w siedzibie Ministerstwa Cyfryzacji memorandum w sprawie analizy modelu biznesowego dla spółki #Polskie5G.

Celem tej inicjatywy jest zapewnienie dostępu do usług 5G w całej Polsce. Dzięki temu użytkownicy będą mieli możliwość swobodnego korzystania z sieci w dowolnym miejscu i czasie.

Technologia 5G w dzisiejszych czasach jest jednym z fundamentów rozwoju gospodarki. W kontekście sieci piątej generacji nie możemy używać tylko argumentów związanych z jej szybkością. To przede wszystkim olbrzymie możliwości dla przemysłu, rozwoju miast, nowoczesnego transportu czy całego spektrum usług związanych z medycyną – podkreślił minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas spotkania.

Przedsięwzięcie ma pozwolić na obniżenie kosztów budowy infrastruktury telekomunikacyjnej, a co za tym idzie wprowadzenie konkurencyjnych cen usług. Wśród priorytetów określonych w podpisanym dziś memorandum są też także zapewnienie infrastruktury pozwalającej na rozwój gospodarki cyfrowej, a także zapewnienie wysokiego poziomu cyberbezpieczeństwa.

W sygnowanym dokumencie wszystkie strony zadeklarowały chęć współpracy w zakresie analizy koncepcji powołania #Polskie5G – jednego hurtowego operatora ogólnopolskiej bezprzewodowej sieci łączności mobilnej w standardzie 5G, pracującego w pasmie 700 MHz.

Uzgodnienia wypracowane w ramach grup roboczych zostaną przekazane premierowi i ministrowi cyfryzacji.

Memorandum podpisali: prezes Polskiego Funduszu Rozwoju – Paweł Borys i jego zastępca Tomasz Fill, prezes firmy Exatel – Nikodem Bończa Tomaszewski, prokurent tejże firmy Michał Szczęsny, członek zarządu Orange – Witold Drożdż, członek rady nadzorczej Polkomtela – Wojciech Pytel oraz członek zarządu T-mobile – Włodzimierz Nowak. Podczas uroczystości obecni byli Marek Zagórski, minister cyfryzacji oraz Małgorzata Zakrzewska – przedstawicielka firmy P4.

Na podst. Ministerstwo Cyfryzacji

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24