Tradycyjnie, w pierwszą sobotę lutego, mury Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie wypełniły się radosnym gwarem i wzruszeniem. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Wieczór Absolwentów – wydarzenie, które od lat łączy pokolenia i przypomina, że szkoła to nie tylko budynek, lecz przede wszystkim ludzie i ich wspólne historie.

Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie z ogromną przyjemnością zaprasza Absolwentów oraz Nauczycieli na uroczyste Spotkanie Absolwentów, które odbędzie się 13 lutego o godz. 18.00 w auli Gimnazjum im. Szymona Konarskiego w Wilnie.

W sobotni wieczór, 1 lutego, sala Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu wypełniła się śmiechem, wspomnieniami i radością. Absolwenci różnych roczników spotkali się, by wspólnie celebrować swoje szkolne lata. Motywem przewodnim spotkania był symboliczny „Gimnazjalny Ekspres nr 2025”, który zabrał uczestników w nostalgiczną podróż pełną wspomnień, wzruszeń i radosnych chwil.

Gimnazjum im. ks. Józefa Obrembskiego w Mejszagole (była trójjęzyczna szkoła średnia) gościła 10 lutego wszystkich absolwentów, którzy na przeciągu wielu lat uczyli się jak w szkole średniej tak również i w gimnazjum. Na spotkanie absolwentów przy kawie do auli gimnazjum licznie przybyli, mało powiedzieć przybyli, gremialnie i tłumnie zawitali ci, którzy niedawno opuścili szkolne mury jak i ci, którzy już zapomnieli, jak wygląda szkolna ława.

Ciepłych wspomnień nie zabrakło podczas spotkania absolwentów 11 lutego w Szkole Podstawowej w Szumsku.

W połowie lipca w Jaszunach odbyło się spotkanie absolwentów dawnego technikum w Białej Wace z rocznika, który ukończył szkołę pół wieku temu. Na spotkanie przybyło sporo uczestników z różnych grup.

Tegoroczne spotkanie absolwentów „Piątki” wiernych od wielu lat swojej „budzie” na Antokolu , jeszcze raz udowodniło, że żadne kataklizmy nie stoją na przeszkodzie, by znów, jak dawniej, wykazać swą miłość i przywiązanie do placówki, do kolegów z ławy szkolnej, do tego, co było ważne w zachowaniu polskości.

Tradycją już stały się zimowe Spotkania Absolwentów w naszym gimnazjum. Dzień 2 lutego był miłą okazją do spotkania z uczniami, którzy opuścili już mury Gimnazjum „Żejmiany” w Podbrodziu, by rozpocząć swe nowe edukacyjne przygody.

Jak co roku, od lat dwunastu, wielu naszych ziomków, którzy niegdyś ukończyli słynną „Piątkę”, czekają na wspólne spotkanie. Przy historycznym gmachu na Piaskach, gdzie nawet mury, zbudowane w okresie międzywojennym, przywołują wspomnienia.

Dla każdego, cokolwiek by czynił w życiu, pierwszym krokiem było zdobywanie wiedzy w szkole… a więc „czym, przysłowiowa, skorupka nasiąknie”…

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24