Uroczysta akademia w Szkole-Przedszkolu w Skojdziszkach

2018-11-13, 16:05
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy z okazji Święta Niepodległości wykonali kotyliony w barwach narodowych Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy z okazji Święta Niepodległości wykonali kotyliony w barwach narodowych fot. organizatorów

Kiedy nagle las zaszumi,
Mowę sosny gdy zrozumiesz…
To jest Polska
Gdy zobaczysz gdzieś topole
Królujące ponad polem…
To jest Polska…

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz naszych uroczystości szkolnych.

9 listopada w Szkolu-Przedszkolu w Skojdziszkach odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 0-4 uświetnili obchody 11 listopada pięknym programem artystycznym przygotowanym pod kierownictwem p. Mirosława Lachowicza oraz pań pracujących w tych klasach. Pamięć minionych lat i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy z okazji Święta Niepodległości wykonali kotyliony w barwach narodowych. Wykazali się w tym uroczystym dniu wzorową postawą patriotyczną. Podkreślili w ten sposób, że 11 listopada to symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność kilku pokoleń Polaków, to symbol wiary i zwycięstwa po 123 latach niewoli.

Miejmy nadzieję, że dzięki tej akademii nikt nigdy nie zlekceważy tego wspaniałego dnia. Celem przedstawienia było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku do historii minionych pokoleń, uświadomienie małym Polakom roli wartości w życiu narodu oraz uświadomienie, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

Starszy nauczyciel 1 B klasy Bożena Bachariewa

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24