Tradycyjnie, w pierwszą sobotę lutego, mury Gimnazjum im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Wilnie wypełniły się radosnym gwarem i wzruszeniem. Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Wieczór Absolwentów – wydarzenie, które od lat łączy pokolenia i przypomina, że szkoła to nie tylko budynek, lecz przede wszystkim ludzie i ich wspólne historie.

Po otrzymaniu świadectw dojrzałości absolwenci szkół rozpoczynają nowy etap w życiu, który niesie ze sobą także nowe obowiązki. Jeden z nich – obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne – przypomina Państwowa Kasa Chorych.

„Nic dwa razy się nie zdarza” – pod takim hasłem 26 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Czesława Miłosza w Pakienie odbyła się uroczystość spotkania absolwentów i nauczycieli, którą również zaszczycili swoją obecnością przyjaciele, goście z mazowieckiego oddziału „Odra-Niemen” na czele z prezesem Krzysztofem Krzemińskim.

Dobiegł końca miesiąc luty, maraton studniówek, rozbawiony i huczny okres zimowych świąt. Studniówki, zapusty, walentynki, ostatnie echa muzyki i śmiechu już ucichły.

W środę absolwenci wileńskiej Filii Uniwersytetu w Białymstoku otrzymali dyplomy. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w Domu Kultury Polskiej w Wilnie. Ale już za rok, władze uczelni są niemal pewni, dyplomatorium będzie miało miejsce w nowo wybudowanej siedzibie Filii UwB przy ul. Aguonų w Wilnie.

21 lipca, przy Szkole Podstawowej w Płocieniszkach, odbyło się drugie spotkanie absolwentów tej placówki oświatowej. Na spotkanie licznie przybyli nauczyciele, pracownicy, absolwenci i ich rodziny, by wrócić pamięcią do szkolnych lat.

21 lipca, przy Szkole Podstawowej w Płocieniszkach, odbyło się drugie spotkanie absolwentów tej placówki oświatowej. Na spotkanie licznie przybyli nauczyciele, pracownicy, absolwenci i ich rodziny, by wrócić pamięcią do szkolnych lat.

W sobotę, 30 czerwca przy gmachu szkoły-ośrodka wielofunkcyjnego w Korwiu odbył się pierwszy w historii zjazd absolwentów tej placówki.

W Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie w piątek odbyło się spotkanie absolwentów.

Dla każdego, cokolwiek by czynił w życiu, pierwszym krokiem było zdobywanie wiedzy w szkole… a więc „czym, przysłowiowa, skorupka nasiąknie”…

Strona 1 z 2

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Czwartek, 25 czerwca 2026

    Mt 7, 21-29

    Słowa Ewangelii według świętego Mateusza

    Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie każdy, kto mówi do Mnie: «Panie! Panie!», wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz tylko ten, kto pełni wolę mojego Ojca, który jest w niebie. W owym dniu wielu powie Mi: «Panie! Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w imię Twoje? W Twoje imię wyrzucaliśmy demony i w Twoje imię dokonaliśmy wielu niezwykłych czynów». A wtedy im powiem: Nigdy was nie znałem! Odejdźcie ode Mnie wy, którzy postępujecie niegodziwie. Każdy, kto słucha tych moich słów i wprowadza je w czyn, jest podobny do człowieka rozsądnego, który zbudował dom na skale. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom. Ale on nie runął, bo zbudowany był na skale. Każdy, kto słucha tych moich słów, ale nie wprowadza ich w czyn, podobny jest do człowieka głupiego, który dom zbudował na piasku. Spadł ulewny deszcz, wezbrały rzeki, zerwały się silne wiatry i uderzyły w ten dom, a on się zawalił. I upadek jego był wielki”. Gdy Jezus skończył przemawiać, tłumy zdumiewały się Jego nauką. W Jego mowie była bowiem niezwykła moc, jakiej nie posiadali ich nauczyciele Pisma.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24