XVIII Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

2026-01-10, 17:51
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XVIII Ogólnopolska Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę Fot. Mikołaj Bujak/KPRP

Prezydent RP Karol Nawrocki wziął udział w odbywającej się na Jasnej Górze XVIII Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymce Kibiców pod hasłem „Ciebie Boga Wysławiamy”.

Nikt nie powstrzyma gorących polskich serc, żeby być dzisiaj tutaj i modlić się u stóp Jasnej Góry, u stóp Królowej Polski, Najświętszej Marii Panny, aby pokazać, że tak bardzo kochamy Polskę i wysławiamy Pana Boga – mówił prezydent do kibiców.

Jesteśmy tutaj, aby pokazać, że w obliczu Pana Boga, wartości chrześcijańskich, które mówią o miłości, miłosierdziu, otwarciu na drugiego człowieka, my wszyscy potrafimy być razem i mówić jednym głosem – podkreślił prezydent.

Jesteśmy też dzisiaj tutaj, bo tak bardzo kochamy Polskę. Pod piękną biało–czerwoną flagą jest miejsce dla nas wszystkich – akcentował.

Musimy być razem, gdy myślimy o Bogu i Ojczyźnie. Bóg, honor i ojczyzna – mówił Karol Nawrocki. Przypomniał, że przyjeżdżał na patriotyczną pielgrzymkę jako Karol Nawrocki, jako pracownik Instytutu Pamięci Narodowej, jako dyrektor Muzeum II Wojny Światowej i jako prezes IPN, a w ubiegłym roku był jako kandydat na urząd Prezydenta RP.

I także dzięki Waszej odwadze oraz temu, że stadionów nie dotknęła propaganda i chwilowe ideologiczne mody, zostałem Prezydentem i za to Wam dziękuję – dodał.

Udało nam się obronić hasło, które przywołujemy: „Bóg, honor i ojczyzna”. Chcemy, aby Polska była normalna, silna i bezpieczna, aby bezpieczne były nasze granice i aby była państwem dobrobytu, bez nielegalnych imigrantów. To udało nam się wspólnie wygrać 1 czerwca, także dzięki Waszej odwadze – przekonywał Karol Nawrocki.

Z okazji pielgrzymki w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej została odprawiona uroczysta msza święta. Prezydent złożył wcześniej wieniec przed Epitafium Smoleńskim znajdującym się przed wejściem do kaplicy.

***

Pierwsza pielgrzymka kibiców na Jasną Górę odbyła się w 2009 r. Organizatorem corocznych spotkań kibiców na Jasnej Górze jest ks. dr hab. Jarosław Wąsowicz, kapelan Prezydenta RP, salezjanin, historyk i archiwista, kibic Lechii Gdańsk, od lat zaangażowany w działalność patriotyczną i społeczną.

https://www.prezydent.pl/ 

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24