Sędzia Szymon Marciniak i gwiazdy sportu promują kampanię społeczną - Aktywna Szkoła

2025-09-23, 07:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Sędzia Szymon Marciniak i gwiazdy sportu promują kampanię społeczną - Aktywna Szkoła Fot. gov.pl

Z początkiem roku szkolnego wystartowała ogólnopolska kampania promocyjna programu społecznego - Aktywna Szkoła. Jest to największa w Polsce inicjatywa zachęcająca dzieci i młodzież do uprawiania sportu. W przygotowanych spotach wystąpili m.in. Szymon Marciniak, Tymoteusz Puchacz, Nina Patalon i Sławomir Szmal. Gwiazdy polskich boisk i aren sportowych zachęcają młodych ludzi do aktywności i udziału w zajęciach i turniejach sportowych.

Aktywna Szkoła to największy w Polsce projekt społeczno-sportowy skierowany do dzieci i młodzieży. Jego celem jest wspieranie aktywności fizycznej oraz kształtowanie nawyków, które w przyszłości mają przełożyć się na zdrowie całego społeczeństwa. Program zakłada wykorzystanie przyszkolnej i samorządowej infrastruktury sportowej takiej jak orliki oraz hale sportowe, a także profesjonalne wsparcie trenerskie oraz animatorskie. Dzięki połączeniu tych dwóch czynników w całej Polsce organizowane są lokalne wydarzenia, które łączą zabawę i sportową rywalizację.

Szczypiorniak i królowa sportu dołączają do Aktywnej Szkoły

W tym roku, po sukcesie piłkarskiego turnieju Z Orlika na Stadion, program rozszerzył się o rozgrywki w piłkę ręczną i lekkoatletykę. Obok sportowej rywalizacji i wyjątkowych emocji młodzi sportowcy zyskają szansę na spotkania z ambasadorami i znanymi sportowcami, którzy podzielą się swoją pasją i doświadczeniem. Wystartowała rekrutacja do Lekkoatletyki z Orlika , a rozgrywki piłkarskiego turnieju z Orlika na Stadion rozpoczęły się z początkiem roku szkolnego.

Rywalizacja, emocje i nagrody

Wszystkie inicjatywy w ramach Aktywnej Szkoły to coś więcej niż zachęta do ruchu. To sportowa rywalizacja, która daje uczestnikom ogromne emocje, zarówno te związane z nauką pracy drużynowej i działań fair play, przyjmowania przegranej, jak i smakiem odnoszonych sukcesów. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody: puchary i medale, karty podarunkowe do sklepów sportowych oraz sprzęt sportowy. Piłkarze powalczą dodatkowo o udział w wielkim finale na PGE Narodowym w Warszawie oraz wyjazd na zgrupowanie w Barcelonie, gdzie pod okiem najlepszych trenerów będą mogli szlifować swoje umiejętności.

Nowa kampania z gwiazdami sportu

W tegorocznej kampanii przygotowane zostały cztery spoty: jeden wspólny dla całej Aktywnej Szkoły oraz trzy reprezentujące poszczególne turnieje – Z Orlika na Stadion, Ręczna na Orliku i Lekkoatletyka z Orlika. Organizatorzy zadbali o silną i zróżnicowaną reprezentację świata sportu – zarówno pod kątem dyscyplin, jak i wieku oraz płci. W produkcjach wystąpiły gwiazdy znane z boisk i bieżni, w tym byli i aktualni reprezentanci, m.in. piłkarz reprezentacji Polski Tymoteusz Puchacz, selekcjonerka kobiecej kadry Nina Patalon, piłkarze ręczni Aleksandra Rosiak i Sławomir Szmal, lekkoatleci Wiktoria Gajosz i Piotr Lisek oraz sędzia międzynarodowy Szymon Marciniak. Wszyscy zachęcają dzieci i młodzież do wyjścia z domu oraz aktywnego uprawiania sportu.

Spoty emitowane są od 10 września do końca roku w telewizji, internecie oraz w mediach społecznościowych. Towarzyszy im ogólnopolska kampania w radiu i prasie. Za koncept kreatywny, dobór ambasadorów oraz produkcję spotów telewizyjnych i filmów digitalowych odpowiada studio produkcyjne Stor9 wraz z teamem 9Production. Reżyserią zajął się Alan Willmann, zdjęcia zrealizował Igor Połaniewicz, a sesję zdjęciową z ambasadorami i bohaterami spotów wykonał Daniel Korzewa.

W pierwszej edycji programu „Z Orlika na Stadion” udział wzięło aż 42 850 uczestników grających w 5 504 drużynach. Turnieje organizuje Fundacja Orły Sportu w ramach programu Aktywna Szkoła, finansowanego ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Kolejny rok z rzędu partnerem strategicznym projektu Aktywna Szkoła jest ORLEN, a sponsorem głównym turnieju Z Orlika na Stadion jest PZU.

gov.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24