Polsko-azerbejdżańskie rozmowy o transporcie

2025-05-14, 07:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec spotkał się z Ambasador Azerbejdżanu Nargiz Gurbanovą Wiceminister infrastruktury Stanisław Bukowiec spotkał się z Ambasador Azerbejdżanu Nargiz Gurbanovą Fot. gov.pl

Współpraca pomiędzy Polską a Azerbejdżanem w obszarze transportu i infrastruktury była tematem spotkania wiceministra infrastruktury Stanisława Bukowca z ambasador Azerbejdżanu w RP Nargiz Gurbanovą. Podczas rozmowy w Ministerstwie Infrastruktury omówiono sprawy prowadzenia międzynarodowych przewozów drogowych oraz współpracy w obszarze lotnictwa cywilnego - możliwości rozwoju bezpośrednich połączeń lotniczych na trasie Warszawa-Baku-Warszawa, także w kontekście trwającej wojny w Ukrainie.

Innymi podjętymi zagadnieniami były intermodalne, międzykontynentalne korytarze transportowe na nowym Jedwabnym Szlaku i współpraca spółek kolejowych przy podejmowanych przez nie działaniach dla rozwoju regularnych przewozów towarowych trasami transkaspijskimi. Rozmowa dotyczyła również perspektywy współpracy pomiędzy portami morskimi w Gdańsku i Baku.

Wiceminister S. Bukowiec powiedział, że potencjał gospodarczy naszych krajów oraz dotychczasowe doświadczenie kontaktów dwustronnych predestynują nas do intensyfikacji współpracy transportowej.

- W naszym wspólnym interesie jest, aby wzajemny transport towarów odbywał się w sposób płynny i przewidywalny. Tylko zapewnienie stabilnych i przejrzystych warunków jego wykonywania daje realną szansę na dalszy rozwój wymiany handlowej – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Stanisław Bukowiec.

Wiceminister potwierdził, że bieżące kwestie współpracy transportowej zostaną omówione na posiedzeniu polsko-azerbejdżańskiej komisji międzyrządowej ds. współpracy gospodarczej, która zaplanowana jest jeszcze w tym roku w Warszawie. Strony zgodziły się co do potrzeby organizacji kolejnego spotkania grupy roboczej ds. transportu i logistyki, pod przewodnictwem wiceministrów.

gov.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24