350 mln zł na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa administracji rządowej

2025-02-28, 06:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
350 mln zł na wzmocnienie cyberbezpieczeństwa administracji rządowej Fot. gov.pl

Administracja rządowa stanie się odporniejsza na cyberzagrożenia. 28 lutego rusza nabór do programu „Cyberbezpieczny Rząd”, który zapewni instytucjom publicznym 350 mln zł na modernizację i rozbudowę systemów ochrony danych oraz infrastruktury IT – w tym zakup sprzętu i oprogramowania. Granty trafią do kluczowych podmiotów Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, które odpowiadają za bezpieczeństwo państwa i obywateli.

Ataki z cyberprzestrzeni stanowią jedno z najpoważniejszych wyzwań dla państwa. Szczególnie zagrożone są instytucje, które przetwarzają i chronią ogromne zasoby danych obywateli. Kluczowe systemy administracji publicznej wymagają stałej modernizacji i skutecznych narzędzi obronnych. Odpowiedzią na te potrzeby jest program „Cyberbezpieczny Rząd”, którego nabór rusza już 28 lutego.

Cyberbezpieczeństwo to dziś fundament sprawnego i bezpiecznego państwa. To także jedno z najważniejszych wyzwań z jakim musimy się mierzyć na co dzień. Naszym celem jest wzmocnienie odporności administracji publicznej na zagrożenia w sieci. Inwestując w modernizację, wzmacniamy system obrony przed cyberatakami i zwiększamy poziom ochrony danych obywatelek i obywateli – podkreśla wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.

28 lutego Centrum Projektów Polska Cyfrowa rozpoczyna nabór do programu, który umożliwi jednostkom administracji rządowej unowocześnienie systemów cyberbezpieczeństwa. 

Silne państwo to bezpieczna administracja. Dzięki „Cyberbezpiecznemu Rządowi” instytucje publiczne otrzymają niezbędne narzędzia do skuteczniejszej ochrony danych i infrastruktury IT. Modernizacja systemów cyberbezpieczeństwa to konieczność, aby administracja publiczna mogła działać sprawnie i bez zakłóceń – mówi wiceminister cyfryzacji Paweł Olszewski.

Projekt „Cyberbezpieczny Rząd” zapewni granty o łącznej wartości 350 mln zł.

gov.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24