Delegacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Pałacu Prezydenckim

2025-02-20, 08:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Delegacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Pałacu Prezydenckim Fot. Przemysław Keler/KPRP

Szef Gabinetu Prezydenta RP Marcin Mastalerek oraz Szef Biura Polityki Międzynarodowej Wojciech Kolarski spotkali się w Pałacu Prezydenckim z Ministrem Stanu ds. handlu zagranicznego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Thanim Al Zeyoudiem.

W skład delegacji emirackiej weszli również: Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce Mohamed Al–Harbi oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammed Al Hawi. Ministrom KPRP towarzyszył Kierownik Sekretariatu ds. Trójmorza w Biurze Polityki Międzynarodowej Maciej Kubicki.

Rozmowa dotyczyła polsko–emirackich stosunków gospodarczych, w tym wzmacniania współpracy pomiędzy naszymi krajami w zakresie inwestycji. Wśród poruszonych tematów znalazła się także kwestia polityki regionalnej w dobie rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także gospodarczy wymiar polityki europejskiej w kontekście polskiego przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda składał wizytę w Dubaju, gdzie na zaproszenie Jego Wysokości Szejka Mohameda bin Zayed Al Nahyanema wziął udział w Światowym Szczycie Rządów. W czasie sesji otwierającej obrady polski przywódca mówił, że szybki postęp gospodarczy to wspólna cecha zarówno Polski, jak i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Nasze kraje i regiony mają wiele wspólnego, zarówno w sferze współczesnej historii, jak i wartości. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy i wizjonerskiemu przywództwu uda się je przekuć w wymierne efekty biznesowe, które przyniosą korzyści obu stronom. Bo tylko wtedy możemy mówić o sukcesie – podkreślił prezydent w wystąpieniu.

Zwrócił uwagę, że Zjednoczone Emiraty Arabskie i region Zatoki Perskiej to wpływowi i wiarygodni partnerzy z aspiracjami wzrostowymi, z którymi można „wiele osiągnąć na fundamencie naszych nowych, pogłębionych więzi”.

prezydent.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24