Kolędowanie z Pierwszą Damą w Belwederze

2025-01-20, 07:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolędowanie z Pierwszą Damą w Belwederze Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

W Belwederze Małżonka Prezydenta RP przyjęła młodych kolędników, uczniów Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku, którzy biorą udział w akcji „Kolędnicy Misyjni”, prowadzonej przez Papieskie Dzieła Misyjne.

Na całość PDM składają się cztery Dzieła. Jednym z nim jest Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Od ponad 180 lat jego hasło to: „Dzieci pomagają dzieciom”. Czynią to m.in.: poprzez codzienną modlitwę, własną formację misyjną czy świadectwo życia. Dzieci i ich opiekunowie włączają się również w coroczne wydarzenia i akcje misyjne, takie jak: Kolorowy Tydzień Misyjny, Dzieci Komunijne Dzieciom Misji oraz właśnie Kolędnicy Misyjni.

Ci ostatni łączą polską tradycję kolędowania z troską o potrzeby misji i misjonarzy. Każdego roku poznają sytuację dzieci w kraju, dla którego skierowane jest kolędowanie. W tym roku uwaga skierowana jest na Demokratyczną Republikę Konga.

Spotkanie uświetnił barwny występ młodzieży, która zaprezentowała tradycyjne kolędowanie, przy akompaniamencie gitary i scenek sytuacyjnych.

To dzięki Wam, dzieci z innego kraju, Wasi rówieśnicy, mają możliwość chodzenia do szkoły czy zjedzenia prawdziwego posiłku. Wasza praca i zaangażowanie w zbiórki jest niezwykle ważna – podkreśliła Pierwsza Dama, dziękując dzieciom za udział w akcji.

Dziękując za działanie na rzecz młodych mieszkańców Afryki, Małżonka Prezydenta nawiązała do wizyty Pary Prezydenckiej w Ośrodku Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Kibeho, w Rwandzie. Jak przyznała, to właśnie placówka założona przez polskie siostry misjonarki, jest świadectwem „niezwykłej potrzeby posługi misjonarzy”. – Mam ogromny szacunek dla wszystkich polskich misjonarzy, którzy poświęcają swój czas dla dobra drugiego człowieka – dodała.

Źródło: prezydent.pl

Dodaj komentarz

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24