21 października pałac w Jaszunach odwiedzi Pierwsza Dama Diana Nausėdienė wraz z organizatorami międzynarodowego projektu społecznego „Atsigręžk” („Obejrzyj się”).

Małżonka Prezydenta Agata Kornhauser–Duda od pierwszych dni swojej działalności aktywnie partycypowała w życiu społecznym, wspierając zarówno młodszych, jak i starszych, dzieci i młodzież, seniorów, osoby z niepełnosprawnościami, samodzielnych rodziców oraz tych, którzy swoje życie i codzienność poświęcają drugiemu człowiekowi.

Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser–Duda gościła Dyrektora Instytutu Matki i Dziecka dr. n. med. Tomasza Maciejewskiego oraz Prezes Zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka dr hab. n. med i o zdr. Dorotę Kleszczewską.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda spotkała się z młodymi Polakami, mieszkańcami Stanów Zjednoczonych, studentami amerykańskich uniwersytetów, przebywającym na letnim obozie studenckim w Polsce.

W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama przyjęła kombatantów, weteranów walk wojennych i powstańców warszawskich.

Pierwsza Dama w Pałacu Prezydenckim przyjęła gospodynie z KGW „Kryspinianki” z Kryspinowa oraz przedstawicieli lokalnych społeczności z sołectwa Masłomiąca, oraz powiatu krakowskiego: mieszkańców gminy Zielonki i Wielka Wieś.

– Dziękuję Państwu za działalność na rzecz historii i pamięci o losach naszego kraju – powiedziała Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda, zwracając się do organizatorów Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück im. Wandy Półtawskiej” – XI edycja.

W Pałacu Prezydenckim Pierwsza Dama przyjęła byłą Pierwszą Damę Stanów Zjednoczonych Ameryki Jill Biden.

Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda zwróciła się do uczestników finału 18. Festiwalu „Integracja Malowana Dźwiękiem” w Bochni.

Gośćmi Pierwszej Damy byli uczniowie CLX Liceum Ogólnokształcącego im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota” w Warszawie.

Strona 1 z 16

radiowilnowhite

EWANGELIA NA CO DZIEŃ

  • Środa, 24 czerwca 2026 

    Narodzenie św. Jana Chrzciciela, uroczystość

    Łk 1, 57-66. 80

    Ewangelii według świętego Łukasza

    Dla Elżbiety nadszedł czas rozwiązania i urodziła syna. Gdy sąsiedzi i krewni dowiedzieli się, że Pan okazał jej wielkie miłosierdzie, cieszyli się razem z nią. Przyszli ósmego dnia, aby obrzezać chłopca i nadać mu imię jego ojca Zachariasza. Lecz jego matka powiedziała: „Nic podobnego! Będzie miał na imię Jan”. Oni przekonywali ją: „Przecież nie ma nikogo w twojej rodzinie, kto by miał takie imię”. Za pomocą znaków pytali więc jego ojca, jak chce go nazwać. A on poprosił o tabliczkę i napisał: „Na imię mu Jan”. Wtedy zdumieli się wszyscy. I natychmiast otworzyły się jego usta, odzyskał mowę i wielbił Boga. Lęk padł na wszystkich ich sąsiadów. Po całej górskiej krainie Judei opowiadano o tym wszystkim, co się wydarzyło. A wszyscy, którzy o tym słyszeli, zastanawiali się i pytali: „Kimże będzie ten chłopiec?”. Bo rzeczywiście ręka Pana była z nim. Chłopiec rósł i wzmacniał się duchowo. Przebywał na pustkowiu aż do czasu wystąpienia przed Izraelem.

    Czytaj dalej...
 

 

Miejsce na Twoją reklamę
300x250px
Lietuva 24Litwa 24Литва 24Lithuania 24